Avcılar'daki hastanelere 44 başvuru; 2 bina mühürlendi - Son Dakika

Avcılar'daki hastanelere 44 başvuru; 2 bina mühürlendi

26.09.2019 19:37
Avcılar'daki hastanelere 44 başvuru; 2 bina mühürlendi, System.String[]

İSTANBUL'da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde Avcılar'da yakalanınca korkarak balkon veya pencerelerden atlayan veya koşarken ayağını burkan, sinir krizi geçiren 44 kişi Murat Kölük Devlet Hastanesi'ne başvurdu.

İSTANBUL'da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde Avcılar'da yakalanınca korkarak balkon veya pencerelerden atlayan veya koşarken ayağını burkan, sinir krizi geçiren 44 kişi Murat Kölük Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Başvuranlardan 17'sinde kemik kırığı tespit edildi. Devlet Hastanesi Başkehimi İbrahim Ulusoy, acil serviste yoğun başvuru üzerine doktor ve sağlık görevlilerinin ikinci bir emre kadar görev yerlerini terk etmemelerini istedi.

İKİ BİNA MÜHÜRLENDİ

Depremin şiddetli hissedildiği Avcılar'daki Merkez Mahallesi'nde iki bina müdürlendi. Rüzgarlı Sokak'taki 11 daireli bir binanın yanı sıra hemen yanındaki Öğretmenler Caddesi'ndeki 8 daireleri bir binanın kolon ve kirişlerinde çatlama ve patlamalar görülünce AFAD ile Avcılar Belediyesi'ne haber verildi. İhbarlar üzerine bodrum katlarında yapılan incelemelerin ardından bu binaların riskli olduğu tespit edilerek mühürlenmelerine karar verildi.

Avcılar Kaymakamı  Kemal İnan  mühürlenen binaların önüne gelerek incelemelerde bulundu. Kaymakam İnan, bilgi veremeyeceğini ifade ederken İlçe Başkanı Okuyan, "Bir camimizin minaresi yıkıldı. İki bina mühürlendi. Onun dışında çok önemli bildirim gelmedi. İstanbul deprem gerçeği ile uzun süreden bu yana yaşayan bir ilçemiz. Burada en büyük sorun belediyemiz çalışmaları hızlıca yapıp bakanlıkça paylaşıp dönüşüm konusunda gereken yapılmalı" dedi.

Rüzgarlı Sokak'taki binanın 1999 depreminde de hasar gördüğü öne sürüldü. DHA muhabirinin görüntülediği binanın bodrum katındaki kolon demirlerin açıkta ve paslı olduğu, duvarın sıvalarının neredeyse tamamının döküldüğü dikkat çekti.

Avcılar'daki hastanelere 44 başvuru; 2 bina mühürlendi
Avcılar'daki hastanelere 44 başvuru; 2 bina mühürlendi
Avcılar'daki hastanelere 44 başvuru; 2 bina mühürlendi
Avcılar'daki hastanelere 44 başvuru; 2 bina mühürlendi
Avcılar'daki hastanelere 44 başvuru; 2 bina mühürlendi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Avcılar'daki hastanelere 44 başvuru; 2 bina mühürlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yeni parti kuran Mustafa Sarıgül CHP'de hareketliliğe yol açtı: Uzak durun Sigorta devi Aegon, Türkiye dahil 4 ülkedeki faaliyetlerini satıyor Son başvuru tarihi 21 Aralık! TÜBİTAK 11 personel alacak Swinger operasyonu! Polis 'eş değiştirme' ilanı veren çifti müşteri gibi davranarak yakaladı Yapımcı Bilal Özbilge, Yeliz Yeşilmen'in eşi Uğur Akbaş ile ikinci kez davalık oldu Kadir Şeker'in kurtardığı Ayşe Dırla, eroin dolu araçta yakalandı Elinde silah ile Azerbaycan'ı tehdit eden rahip Erivan'a kaçtı Çöp kamyonu, ekiplerden kaçan otomobili durdurmak için yolu kapattı