Avcılar'daki hastanelere 44 başvuru ; 2 bina boşaltıldı - Son Dakika

Avcılar'daki hastanelere 44 başvuru ; 2 bina boşaltıldı

26.09.2019 19:37
Avcılar'daki hastanelere 44 başvuru ; 2 bina boşaltıldı, System.String[]

İSTANBUL'da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde Avcılar'da yakalanınca korkarak balkon veya pencerelerden atlayan veya koşarken ayağını burkan, sinir krizi geçiren 44 kişi, Murat Kölük Devlet Hastanesi'ne başvurdu.

İSTANBUL'da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde Avcılar'da yakalanınca korkarak balkon veya pencerelerden atlayan veya koşarken ayağını burkan, sinir krizi geçiren 44 kişi, Murat Kölük Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Başvuranlardan 17'sinde kemik kırığı tespit edildi. Devlet Hastanesi Başkehimi İbrahim Ulusoy, acil serviste yoğun başvuru üzerine doktor ve sağlık görevlilerinin ikinci bir emre kadar görev yerlerini terk etmemelerini istedi.

İKİ BİNA MÜHÜRLENDİ
Depremin şiddetli hissedildiği Avcılar'daki Merkez Mahallesi'nde iki bina müdürlendi. Rüzgarlı Sokak'taki 11 daireli bir binanın yanı sıra hemen yanındaki Öğretmenler Caddesi'ndeki 8 daireleri bir binanın kolon ve kirişlerinde çatlama ve patlamalar görülünce AFAD ile Avcılar Belediyesi'ne haber verildi. İhbarlar üzerine bodrum katlarında yapılan incelemelerin ardından bu binaların riskli olduğu tespit edilerek mühürlenmelerine karar verildi. Avcılar Kaymakamı Kemal İnan, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar Karaaslan ile birlikte mühürlenen binaların önüne gelerek incelemelerde bulundu. Kaymakam İnan, bilgi veremeyeceğini ifade ederken İlçe Başkanı Okuyan, "Bir camimizin minaresi yıkıldı. İki bina mühürlendi. Onun dışında çok önemli bildirim gelmedi. İstanbul deprem gerçeği ile uzun süreden bu yana yaşayan bir ilçemiz. Burada en büyük sorun belediyemiz çalışmaları hızlıca yapıp bakanlıkça paylaşıp dönüşüm konusunda gereken yapılmalıö dedi. Rüzgarlı Sokak'taki binanın 1999 depreminde de hasar gördüğü öne sürüldü. DHA muhabirinin görüntülediği binanın bodrum katındaki kolon demirlerin açıkta ve paslı olduğu, duvarın sıvalarının neredeyse tamamının döküldüğü dikkat çekti.

Görüntü Dökümü:
------------

Hastanede bacağı incenen bir hasta

Başhekim İbrahim Ulusoy konuşurken

Avcılar Rüzgarlı Sokak'taki mühürlenen bina ve bu binanın bodrum katından görüntüler

Avcılar Kaymakamı ve AK Parti İlçe Başkanı bina önünde inceleme yaparken

İlçe Başkanı Yaşar Karaaslan, DHA muhabirine açıklama yaparken

Bina ile ilgili röportajlar

Avcılar Öğretmenler Caddesi'ndeki binanın önünde çekilen görüntüler


- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Avcılar'daki hastanelere 44 başvuru ; 2 bina boşaltıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

24 yaşındaki genç kız, kaldığı rezidansta kendini asarak hayatına son verdi Kan donduran vahşet! Ünlü dizilerde çalışan set asistanını bıçakla öldürdüler, ormanda yakarak yok etmek istediler Salgınla mücadelede toplumda her 4 kişiden 3'ü tam kapatma istiyor Hayvanlara yönelik cinsel içerikli paylaşımlar yapan şahıs: Sihirbazım, ironi yapmak istedim MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen için Tolga Çevik ile anlaştı Yeni kısıtlamalar için karar günü! Kabine toplantısı başladı, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamada Reuters'a konuşan hükümet yetkilisi: Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması genişletiliyor