Avcılar, Keklikler İçin Doğaya Yem Bıraktı - Son Dakika

Avcılar, Keklikler İçin Doğaya Yem Bıraktı

17.02.2012 15:41
Avcılar, Keklikler İçin Doğaya Yem Bıraktı, System.String[]

Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu beldesinde avcılar, kınalı kekliklerin aç kalmasını önlemek için doğaya yem bıraktı.

Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu beldesinde avcılar, kınalı kekliklerin aç kalmasını önlemek için doğaya yem bıraktı.

Beyoğlu Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı İmran Oğul, yaptığı açıklamada, geçen yıl doğaya bırakılan 250 tane kınalı kekliğin kış şartları nedeniyle yem bulmakta zorlanacağını düşünerek, kekliklerin bulunduğu bölgelere yem bırakıldığını söyledi.

Kekliklerin, doğayı desteklemek amacıyla bırakıldığını ifade eden Oğul, şunları kaydetti:

"Kış aylarında kar yağışı sonrasında özellikle yüksek kesimlerde yağan kar uzun süre erimediği için yaban hayvanların yiyecek bulması zorlaşıyor. Biz de ekolojik dengenin korunması, yaban hayatın sürekliliği, doğadaki hayatın bozulmaması ve yaban hayatı korumak için doğaya yem bırakıyoruz."

- KAHRAMANMARAŞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Avcılar, Keklikler İçin Doğaya Yem Bıraktı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adama düğün yaptı Doğum sırasında kafası kopan bebeğin vücudu anne rahminde kaldı Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Kanlar içinde yere yığıldı! Yaşlı adamın feci şekilde hayatını kaybettiği kaza kamerada Nusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor Adana'da polislerin dezenfektan sorduğu taksici, tıraş losyonu gösterdi