Avlanırken Uçuruma Düşen Genç Öldü - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Avlanırken Uçuruma Düşen Genç Öldü

Avlanırken Uçuruma Düşen Genç Öldü

14.02.2012 12:42

Adana'nın Aladağ İlçesi'nde ağabeyiyle birlikte avlanırken ayağı kayıp uçurumdan düşen üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Emrah Perçin, yaşamını yitirdi.

Adana'nın Aladağ İlçesi'nde ağabeyiyle birlikte avlanırken ayağı kayıp uçurumdan düşen üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Emrah Perçin, yaşamını yitirdi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi olan Emrah Perçin, tatil için geldiği memleketi Aladağ'da dün ağabeyi Mehmet Perçin ile avlanmak için ilçeye bağlı Gireği Köyü'ne gitti. 650 metre derinliğindeki vadilik alanda avlanan Emrah Perçin, bir anda dengesini kaybederek uçurumdan düştü. İhbarı üzerine olay yerine gelen Aladağ İlçe Jandarma Komutanlığı ve vatandaşlar Perçin'i aramaya başladı. Jandarma ekipleri dürbün ile uçurumdaki yerini tespit ettiği genci çıkartmak için Adana Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü'nden yardım istedi. Sivil Savunma ekibinin, vadinin derin kesiminde bir kayanın üstüne düşen genci çıkartmak için yaptığı çalışmalar da arazinin sarp kayalık olması ve havanın kararması nedeniyle sonuç alınamadı. Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü ekipleri, helikopter istedi. Bunun üzerine Konya 3'üncü Ana Jet Üssü'nden gönderilen gece görüşlü bir askeri helikopter de çalışmalara katıldı. Buna rağmen gence ulaşılamaması üzerine ara verilen kurtarma çalışmaları sabahın erken saatlerinde yeniden başladı. Askeri helikopter ile gencin bulunduğu yere ulaşan ekipler, Perçin'in cesedini buldu. Helikoptere alınan Perçin'in cesedi ilçedeki sağlık ocağına götürüldü. Cumhuriyet Savcısı olayla ilgili soruşturma başlattı. - Adana/ Aladağ

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Avlanırken Uçuruma Düşen Genç Öldü - Son Dakika


Advertisement