Avro Bölgesi Maliye Bakanlarının Yunanistan Kararı - Son Dakika

Avro Bölgesi Maliye Bakanlarının Yunanistan Kararı

27.11.2012 10:31
Avro Bölgesi Maliye Bakanlarının Yunanistan Kararı, System.String[]

Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Brüksel'de yapılan Avro Bölgesi maliye bakanları toplantısında alınan kararlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Brüksel'de yapılan Avro Bölgesi maliye bakanları toplantısında alınan kararlarla ilgili yaptığı değerlendirmede, artık Yunanistan için yeni bir günün başladığını söyledi.

Samaras toplantı ile ilgili olarak gazetecilere "Herşey iyi gitti. Tüm Yunanlılar hep birlikte çabaladık ve tüm Yunanlılar için yeni bir gün başlıyor" ifadelerini kullandı.

Sorulan başka bir soru üzerine Samaras, koalisyon hükümetini oluşturan PASOK ve Demokratik Sol (DİMAR) partilerinin liderlerini de alınan kararlar hakkında bilgilendirdiğini belirtti.

PASOK Lideri Evangelos Venizelos da alınan karar hakkında yaptığı açıklamada, "Toplantıda alınan karar ülkemizin 9 ay bekleyişinden sonra ihtiyaç duyduğu başlangıç noktasıdır. Ayrıntıların önemi vardır ama asıl önemli olan büyük resimdir ve bu Yunan halkının yaptığı büyük fedakarlıklar sayesinde olumludur. Şimdi bu kararı değerlendirmek ve ülkeyi kalkındırmak bize, Yunan halkına kalmıştır" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Mervan Şerif - Nevbahar Kabaklı

Yayıncı: Hamdi Ateş - ATİNA

Avro Bölgesi Maliye Bakanlarının Yunanistan Kararı

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Avro Bölgesi Maliye Bakanlarının Yunanistan Kararı - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Korona tedavisi gören Muhittin Böcek'ten güzel haber! Bilinci açıldı, konuşulanlara cevap veriyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım