Avro Bölgesi'nde işsizlik eylülde sabit kaldı - Son Dakika

Avro Bölgesi'nde işsizlik eylülde sabit kaldı

30.10.2020 13:27
Avro Bölgesi'nde işsizlik eylülde sabit kaldı, System.String[]

Avro Bölgesi'nde işsizlik, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin devam ettiği eylül ayında yüzde 8,3 seviyesini korudu.

Avro Bölgesi'nde işsizlik, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin devam ettiği eylül ayında yüzde 8,3 seviyesini korudu.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Avrupa Birliği (AB) ve Avro Bölgesi'nin eylül ayı işsizlik verilerini yayımladı.

Buna göre, 19 üyeli Avro Bölgesi'nde ağustosta yüzde 8,3 olan mevsimsellikten arındırılmış işsizlik, eylülde de sabit kaldı.

AB'de de ağustosta yüzde 7,5 seviyesinde olan işsizlik, eylülde aynı seviyeyi korudu.

Söz konusu dönemde işsizlik İspanya'da yüzde 16,5, İtalya'da yüzde 9,6, Fransa'da yüzde 7,9 ve Almanya'da yüzde 4,5 olarak belirlendi.

AB'de işsiz sayısı eylülde 15 milyon 990 bin olurken, bunun 13 milyon 612 bini Avro Bölgesi'nde yer aldı.

25 yaş altı genç işsiz sayısı, eylülde AB'de 2 milyon 995 bin, Avro Bölgesi'nde 2 milyon 451 bin olarak belirlendi. Genç işsizlik oranı, AB'de yüzde 17,1 ve Avro Bölgesi'nde yüzde 17,6 olarak ölçüldü.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Avro Bölgesi'nde işsizlik eylülde sabit kaldı - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Fatih Terim onay verdi, G.Saray Dorukhan Toköz için Beşiktaş'a teklif yapacak Emre Belözoğlu, Ali Akman'ı F.Bahçe'ye getirmek için Bursaspor'a teklif yapacak 29 Ekim kutlamasında utandıran görüntüler: Protokole deri koltuklar, gazilere plastik sandalye Mahalle muhtarı, 4 erkek çocuğuna istismar suçundan tutuklandı Boran Kuzum ve Miray Daner haklarındaki aşk iddialarına cevap verdi Başarılı oyuncu Ayşecan Tatari, anne oldu Son Dakika! Eski Başbakan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti Sokakta karşılaştığı eski eşi konuşmak istemeyince, not bırakıp camide kendini astı