"Avrupa Birleşik Devletleri En Geç 30 Yıl İçinde Kurulur" - Son Dakika

"Avrupa Birleşik Devletleri En Geç 30 Yıl İçinde Kurulur"

02.01.2012 11:20

Almanya'nın tanınmış trend ve gelecek uzmanlarından Matthias Horx, 2012'de asıl sorunun Euro bölgesindeki borç krizi değil, halkın panik halinde vereceği tepkilerden ve yetersiz iyimserlikten kaynaklanacağını ileri sürdü

Almanya'nın tanınmış trend ve gelecek uzmanlarından Matthias Horx, 2012'de asıl sorunun Euro bölgesindeki borç krizi değil, halkın panik halinde vereceği tepkilerden ve yetersiz iyimserlikten kaynaklanacağını ileri sürdü. Focus Online'a konuşan Horx, "Asıl problem kriz değil, krizi besleyen ve onu sürekli canlı tutulan korku çemberi." diye konuştu.

Birçok insanın her şeyin daha da kötüye gittiği yönündeki inancının yanlış olduğunu belirten ünlü trend araştırmacısı, Avrupa'nın daha yolun sonuna gelmediğini ifade etti. AB'yi yıllanmış bir evliliğe benzeten Matthias Horx, "Avrupa'nın bu evliliğe biraz yatırım yapması gerekiyor. Önümüzdeki süreç zor geçecek, ancak bütün bu olan bitenin sonunda Avrupa kendisini yeniden tanımlayacak. Belki bazı ülkeler birlikten ayrılacak bile olsa kendimizi yeniden toparlayacağız. Gelecek 10 ila 30 yılda Avrupa Birleşik Devletleri'nin kurulması kuvvetle muhtemel." ifadelerini kullandı.

Alman halkını da duyarsızlıkla suçlayan Horx, "Tuhaf bir rahatlık içindeyiz. Çoğumuz kıyamete daha çok var diye düşünmemiz nedeniyle sadece şimdi ve buradaki rahatlığımıza kilitlenmiş durumdayız." diye konuştu. Diğer yandan gelecek dönemin en önemli konusunun enerji olacağını dile getiren Matthias Horx, hibrid ve elektrikli otomobillerde bu yıl içinde büyük bir gelişme yaşanacağını ifade etti. Fukushima felaketinin çok önemli bir dönüm noktası olduğunu dile getiren ünlü uzman, enerji kaynaklarının yüzde 20'si yenilenebilir kaynaklardan oluşan Almanya'nın halihazırda birçok ülkeye göre bir adım önde olduğunu kaydetti.

 Avrupa Birleşik Devletleri En Geç 30 Yıl İçinde Kurulur

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya 'Avrupa Birleşik Devletleri En Geç 30 Yıl İçinde Kurulur' - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa 'Varlık Barışı' çağrısı: Paranızı ve altınlarınızı sisteme dahil edin Galatasaray'ın Aralık ayındaki olağanüstü genel kurulu, koronavirüs nedeniyle yapılamayacak Gonca Vuslateri, Hakan Altun ile aşkını ilan etti: Çok mutluyuz Sokak ortasında lüks cipte infaz: 2 kişi yaşamını yitirdi Usta oyuncu Devrim Parscan son yolculuğuna uğurlandı Eşi, kayınvalidesi ve görümcesi koronadan vefat eden kadın, karnındaki bebeği de üzüntüden kaybetti Yeni bir yöntem daha! "Eşim telefonun fiyatını duymasın" diyerek dolandırıyorlar Reuters: Erdoğan, döviz rezervleri eriyince Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ı görevden aldı