Avrupa'daki Türk Kökenli Futbolcuların Araştırılması Sürüyor - Son Dakika

Avrupa'daki Türk Kökenli Futbolcuların Araştırılması Sürüyor

26.04.2016 11:16

9 antrenörden oluşan Avrupa Futbol Komitesi, Avrupa'da futbol oynayan Türk kökenli futbolcuların Milli Takım'a kazandırılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Milli takım antrenörlerinden oluşan Avrupa Futbol Komitesi, Avrupa'daki Türk kökenli futbolcuların Ay-Yıldızlı formaya kazandırılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Avrupa'da top koşturan Türk kökenli futbolcuların yaş grubuna bakılmaksızın tespit ve takip edilmesi, gelişebilirlik ve yeterlilik durumuna göre Milli formaya kazandırılması için oluşturulan 'Avrupa Futbol Komitesi' çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Milli takım antrenörlerinden oluşan komite, Aralık 2015'ten beri Almanya'dan Galer'e kadar Türk kökenli futbolcuları araştırmaya devam ediyor.

MİLLİ TAKIM'IN KAPISI DAİMA AÇIK

Komitede 9 Milli takım antrenörü, özellikle Türk nüfusunun yoğunlukta olduğu bölgelerdeki alt lig ve profesyonel lig maçlarını bizzat izliyor. Bununla birlikte Komite'deki antrenörler gelecek vaat eden futbolcuların kendileri ve aileleri ile yüz yüze iletişim kuruyor. Böylece hem ailelerden hem de futbolculardan olumlu geri bildirim alıyorlar. Oyuncuların ve ailelerin verdiği her karara saygı duyulmakla birlikte, bütün kararlar Milli Takım heyeti tarafından kayıt altına alınıyor. Milli Takım antrenörleri, oyuncularla, oyuncuların aileleriyle ve kulüpleriyle yakın temasta olup, Ay-Yıldızlı formayı giymek isteyenlere Milli Takım kapısının kendilerine daima açık olduğunu vurguluyorlar.

Milli Takım antrenörlerinden oluşan komitenin ülkelere göre görev dağılımı şöyle:

ALMANYA:

Müfit Erkasap, Abdullah Ercan, Vedat İnceefe, Mehmet Hacıoğlu, Ahmet Ceyhan, Şenol Ustaömer, Güngör Şahinkaya

HOLLANDA-BELÇİKA

Mehmet Hacıoğlu, Emre Aşık, Sinan Turhan

İSKANDİNAV ÜLKELERİ

Nedim Yiğit, Kerem Yavaş

İSVİÇRE-AVUSTURYA-FRANSA

Mehmet Hacıoğlu, Turhan Sofuoğlu

İNGİLTERE-İRLANDA-İSKOÇYA-GALLER

Kerem Yavaş, Vedet İnceefe

Avrupa'daki Türk Kökenli Futbolcuların Araştırılması Sürüyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Avrupa'daki Türk Kökenli Futbolcuların Araştırılması Sürüyor - Son Dakika Spor


YORUMLAR (1)
  • hüso: SAYIN FATİH TERİM AVRUPADA 5 MİLYON TÜRK OLSUN.VE SİZ ORADA 9 ANTRÖNÖRLE ARAŞTIRIYORSUNUZ ACABA TÜRK FUTBOLCU VARMI.MİLLİ TAKIMA KAZANDIRILACAK DİYE.TÜRKİYE 78 MİLYON .TÜRKİYEDE FUTBOLCU ÇIKMIYOR.AMA AYNI MALZEME AVRUPADA KALİTE OLARAK KARŞIMIZA ÇIKIYOR.BİR DEFA BUNU DÜZELTİN. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Kısıtlama cezası yiyen 3 gençten polise teşekkür: Allah razı olsun, yasaktan haberimiz yoktu İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti Son Dakika: Koronavirüs aşısında kimler öncelikli olacak? Bilim Kurulu, aşılamada 4 aşamayı belirledi Canlı yayında şoke eden itiraf! Evli ve 5 çocuk babası şahıs, 18 yaşındaki kızı alıkoydu Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu Edip Akbayram'ın kızı Türkü'nün, babası için paylaştığı mesaj yanlış anlaşılınca olanlar oldu Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı