Son Dakika Haberleri: 'Avrupa'dan Bakınca Türkiye Nefes Alınacak Ülke Olarak Görünüyor'

'Avrupa'dan Bakınca Türkiye Nefes Alınacak Ülke Olarak Görünüyor'

5 yıl önce

Fransa'nın Lyon kentinde faaliyet gösteren Sinerji İşadamları Derneği Başkanı Fatih Demiray, Avrupa'dan bakınca Türkiye'nin nefes alınacak bir ülke olarak göründüğünü söyledi.

'Avrupa'dan Bakınca Türkiye Nefes Alınacak Ülke Olarak Görünüyor', System.String[]
Fransa'nın Lyon kentinde faaliyet gösteren Sinerji İşadamları Derneği Başkanı Fatih Demiray,  Avrupa'dan bakınca  Türkiye'nin nefes alınacak bir ülke olarak göründüğünü söyledi.Kayserili iş adamları GESİAD tarafından düzenlenen 'Kayseri- Lyon Ticaret Zirvesi'nde bir araya geldi. Hilton Otel'de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Lyon Sinerji İşadamları Derneği Başkanı Fatih Demiray,  Avrupa'da birçok ülkenin ciddi ekonomik krizle karşı karşıya olduğunu söyledi. Demiray, "Krizin derinden hissedildiği bu dönemde  Türkiye, ' Avrupa'nın kurtarıcısı' pozisyonundadır. Biz Fransız iş adamlarının yaptığı gibi Türk iş adamları topluluğu olarak krizden kurtulmak, yani nefes almak için  Kayseri'ye geldik ve görüşmeler yapıyoruz. Daha ağırlıklı inşaat sektörü ile ilgili malzeme üretimi yapan firmalar ve bunun yanında değişik sektördeki üretim yapan şirket sahipleriyle görüşme yapıyoruz" diye konuştu.GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı  Hamdi Kınaş, dernek çatı kuruluşları olan TUSKON ile birlikte üyelerin önünü açmak, birçok ülke ile ticari ilişkilerde bulunması adına düzenledikleri iş görüşmelerine bir yenisini daha eklediklerini aktardı. Kınaş, derneklerinin çeşitli dönemlerde bu toplantıları düzenlemeye devam edeceğini anlatarak, "Yapılan ikili görüşmeler sayesinde iş adamlarımız yabancı ülkelerde faaliyet gösteren meslektaşları ile bir araya geliyor ve ticaret alanlarını genişletiyor. Burada  Fransa'nın Lyon kentinde sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet gösteren ve 400 üyesi bulunan Türk işadamlarınca kurulan Sinerji İşadamları Derneği üyeleriyle yapılan görüşmelerinde yararlı olacağına inanıyoruz" dedi.Konuşmaların ardından  Hamdi Kınaş, Fatih Demiray'a derneklerinin plaketini verdi. Demiray'da aynı şekilde derneklerinin plaketini Kınaş'a takdim etti. Konuşmaların ardından Lyon'dan gelen 30'un üzerindeki iş adamları Kayserili sanayicilerle iş görüşmesi yaptı.

"Kuzey Irak'a Askeri Müdahale Ocak mı?" Soruna Başbakan'dan Yanıt: Savaşa Girmiyoruz Referandum Devam Ederken Barzani'den Flaş Mesaj: 26 Eylül'de Kürdistan Kurulmayacak
Otopsi Raporu Ortaya Çıktı! Ünlü Mankenin Kafa Derisini Yüzmüşler