AVRUPA HAYALLERİ SULTANGAZİ'DE SON BULDU - Son Dakika

AVRUPA HAYALLERİ SULTANGAZİ'DE SON BULDU

13.11.2019 15:13
AVRUPA HAYALLERİ SULTANGAZİ'DE SON BULDU, System.String[]

Sultangazi'de Avrupa'ya gitmek için kaçak yollarla ülkeye giren Afganistan uyruklu aile kendilerini Avrupa'ya götürecekler 3 gün boyunca gelmeyince gizlendikleri gecekondudan dışarı çıkarak yardım istedi.

Sultangazi'de Avrupa'ya gitmek için kaçak yollarla ülkeye giren Afganistan uyruklu aile kendilerini Avrupa'ya götürecekler 3 gün boyunca gelmeyince  gizlendikleri gecekondudan dışarı çıkarak yardım istedi. Aile polis ekiplerince karakola götürüldü.

Edinilen bilgiye göre Afganistan uyruklu 7 kişilik aile Avrupa'ya gitmek için kaçak yollarla İran üzerinden Türkiye'ye girdi. Aile üyeleri bir süre Nevşehir'de kaldı daha sonra İstanbul'a geldi. Afganistan uyruklu baba, eşi, 2 çocuğu, kardeşi ve 2 akrabasının da aralarında olduğu 7 kişilik aile iddiaya göre 20 bin euro karşılığı Yunanistan'a gitmek için yine Afganistan uyruklu insan kaçakçılarıyla anlaştı. Sultangazi'de bir gecekonduda gizlenen aile 3 gün boyunca  anlaştıkları kişilerin kendilerini götürmesini beklemeye başladı.

ANNE  YARDIM İSTEDİ Anne, kendilerini kimse almaya gelmeyince gizlendikleri evin camından bağırarak yardım istedi. Daha sonra yanındaki bir  kişiyle dışarı çıkan anne vatandaşlara durumu anlatmaya çalıştı.  Kendilerinden yardım isteyen aile için vatandaşlar polis ekiplerini aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri 7 kişilik aileyi eşyaları ile birlikte ifadeleri alınmak üzere karakola götürdü. Olayı anlatan Kenan Çakır, "Kaldırımda duruyorduk. Bayanla adam geldi. Kafasına vuruyordu.  Anlatmaya çalışıyordu bir şeyler biz anlamıyoruz Afgan olduğu için.  Kafamıza silah dayadılar falan dedi el işaretleriyle biz biri vuruldu sandık. Para karşılığı Yunanistan'a mı Bulgaristan'a mı gideceklermiş. 20 bin euro muhabbeti vardı. Para gelmemiş para İran'dan gelecekmiş. 7 -8 kişi varlardı evde." diye konuştu. Ailenin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Görüntü dökümü: -----------------------Binadan görüntü

-Görgü tanığı ile röportaj


- İstanbul

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel AVRUPA HAYALLERİ SULTANGAZİ'DE SON BULDU - Son Dakika


Son Dakika

Bülent Arınç'ın bir gün gecikmeli istifasının nedeni belli oldu Son Dakika: Türkiye'de 24 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 161 kişi vefat etti, 7381 yeni vaka tespit edildi Elon Musk, Bill Gates'i geçerek en zengin ikinci insan oldu Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı Afganistan'da pazar yerinde çifte bombalı saldırı gerçekleşti: 14 ölü, 45 yaralı Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu