Avrupa hayalleri Sultangazi'de son buldu - Son Dakika

Avrupa hayalleri Sultangazi'de son buldu

13.11.2019 15:30
Avrupa hayalleri Sultangazi'de son buldu, System.String[]

SULTANGAZİ'de, Afganistan uyruklu aile, kendilerini Avrupa'ya götürme vaadinde bulunan şüphelilerin, 3 gün boyunca gelmemeleri üzerine gizlendikleri gecekondudan dışarı çıkarak yardım istedi.

SULTANGAZİ'de, Afganistan uyruklu aile, kendilerini Avrupa'ya götürme vaadinde bulunan şüphelilerin, 3 gün boyunca gelmemeleri üzerine gizlendikleri gecekondudan dışarı çıkarak yardım istedi. Aile, polis ekiplerince karakola götürüldü.

Edinilen bilgiye göre Afganistan uyruklu 7 kişilik aile Avrupa'ya gitmek için kaçak yollarla İran üzerinden Türkiye'ye girdi. Aile üyeleri bir süre Nevşehir'de kaldı daha sonra İstanbul'a geldi. Afganistan uyruklu baba, eşi, 2 çocuğu, kardeşi ve 2 akrabasının da aralarında olduğu 7 kişilik aile iddiaya göre 20 bin euro karşılığı Yunanistan'a gitmek için yine Afganistan uyruklu insan kaçakçılarıyla anlaştı. Sultangazi'de bir gecekonduda gizlenen aile 3 gün boyunca  anlaştıkları kişilerin kendilerini götürmesini beklemeye başladı.

ANNE  YARDIM İSTEDİ Anne, kendilerini kimse almaya gelmeyince gizlendikleri evin camından bağırarak yardım istedi. Daha sonra yanındaki bir kişiyle dışarı çıkan anne vatandaşlara durumu anlatmaya çalıştı. Kendilerinden yardım isteyen aile için vatandaşlar polis ekiplerini aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri 7 kişilik aileyi eşyaları ile birlikte ifadeleri alınmak üzere karakola götürdü.

Olayı anlatan Kenan Çakır, "Kaldırımda duruyorduk. Bayanla adam geldi. Kafasına vuruyordu.  Anlatmaya çalışıyordu bir şeyler biz anlamıyoruz Afgan olduğu için.  'Kafamıza silah dayadılar' falan dedi el işaretleriyle biz biri vuruldu sandık. Para karşılığı Yunanistan'a mı Bulgaristan'a mı gideceklermiş. 20 bin euro muhabbeti vardı. Para gelmemiş para İran'dan gelecekmiş. 7 -8 kişi varlardı evde." diye konuştu. Ailenin emniyetteki işlemleri sürüyor.


- İstanbul
Avrupa hayalleri Sultangazi'de son buldu
Avrupa hayalleri Sultangazi'de son buldu
Avrupa hayalleri Sultangazi'de son buldu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Avrupa hayalleri Sultangazi'de son buldu - Son Dakika


Son Dakika

Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı! Oranlar değişti Yusuf'lu Lille ile Hakan'lı Milan 1-1 berabere kaldı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı Model Brittany Rhea Phillips, üzerinden geçen aracın altında can verdi! Ezen kişi çocuğunun babası çıktı Antalya'da sokakta yunus polisi üniforması ve teçhizatı yakan şüpheli aranıyor