Avrupa Kiteboard Şampiyonası, İstanbul'da Başlıyor - Son Dakika

Avrupa Kiteboard Şampiyonası, İstanbul'da Başlıyor

02.08.2017 12:05
Avrupa Kiteboard Şampiyonası, İstanbul'da Başlıyor, System.String[]

Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Avrupa Kiteboard Şampiyonası’nın tanıtım toplantısı, Ortaköy Meydanı’nda yapıldı.

Beşiktaş Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı Avrupa Kiteboard Şampiyonası'nın tanıtım toplantısı, Ortaköy Meydanı'nda yapıldı. 12 Ağustos'ta İstanbul Boğazı'nda başlayacak olan şampiyona, 13-20 Ağustos tarihlerinde Kilyos'ta devam edecek.

İstanbul'da yapılacak olan Avrupa Kiteboard Şampiyonası'nın tanıtım toplantısı Ortaköy Meydanı'nda yapıldı. Beşiktaş Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı organizasyonun basın toplantısında Beşiktaş Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıfat Örnek, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Beşiktaş Belediyesi Spor İşleri Müdürü Gökhan Akyol, Oli Spor Kulübü Başkanı Kerem Mutlu ve sporcu Bilge Öztürk hazır bulundu. 12 Ağustos'ta İstanbul Boğazı'nda başlayacak olan etkinlik, 13-20 Ağustos tarihleri arasında Kilyos Tırmata Beach'de devam edecek. Festival olarak düzenlenecek olan etkinlikte müzikal organizasyonlar da yer alacak.

" Fransa'nın yapamadığı organizasyon bize teklif edildi"

Oli Spor Kulübü Başkanı Kerem Mutlu, gerçekleşecek olan organizasyonun çok önemli olduğunun altını çizerek, "4. yılda Avrupa Şampiyonası'nı almamız pek mümkün değildi. Ancak Fransa'daki ekonomik ve politik durumlardan dolayı, Fransa bu organizasyonu yapamadı ve bize teklif getirildi. Biz de İstanbul'da bunu yapacağız. 22 ülkeden 60 sporcunun katılımıyla 12-17 Ağustos'ta gerçekleşecek. İkinci organizasyonumuz ise ilk gün yapacağımız yarış. Kilyos'tan Ortaköy'e kadar 40 KM'lik dünyanın en güzel parkurunda yarışılacak. Hem profesyonel hem de amatör yarışçılar katılacak bu yarışa. Her iki organizasyonda Milli Takım seçmeleri de Türkiye Yelken Federasyonu tarafından yapılacak. Organizasyonda müzikal etkinlikler ve eğlence organizasyonları da yapılacak. Bu 10. büyük organizasyonumuz. 12 Ağustos'ta Ortaköy Meydanı'ndan başlayacak" ifadelerini kullandı.

Akdurak: "Dünyanın en güzel görseline sahip şehri"

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, organizasyonun öneminden bahsederek, "Önümüzdeki günlerde göreceksiniz, dünyanın ilgisini çekecek olan bir organizasyona ev sahipliği yapacağız. Dünyanın en güzel görseline sahip bir şehirde olacağı için bu organizasyonun ayrı bir özelliği var" dedi. Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Doğaner de bu önemli organizasyonun Türkiye'de olmasının kendilerini çok sevindirdiği belirterek, "Bütün dünya yelken camiasının gözü burada olacak. Kendimizi ispatlayacağımıza eminim. Cross Bosphorus yarışı, dünyanın hiçbir yerinde yapılma imkanı olmayan bir yarış. Uluslararası bu denizde yapılacak olan bu organizasyon özel izinle yapılacak. 12 Ağustos günü burada eşsiz manzaralar ortaya çıkacaktır. Bu fotoğraflar bütün dünyaya servis edilecek. Umuyorum ki bu organizasyon, birçok yelken sporcusunun da yetişmesini sağlayacak" diye konuştu.

Sporcu Bilge Öztürk de, amaçlarının madalya kazanmak olduğunu ifade etti. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Avrupa Kiteboard Şampiyonası, İstanbul'da Başlıyor - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Kan donduran olay! Annesini ve ağabeyini koli bandıyla boğarak öldürüp, kendini ihbar etti Beşiktaş yönetimi, Trabzonspor maçından önce Sergen Yalçın'la yeni sözleşme imzalamak istiyor Koç Holding, uzaktan çalışma modelini kalıcı hale getiriyor Eski eşinin özel görüntülerini arkadaş grubunda paylaşan koca hakim karşısında "O Bu Gece Gelecek" şarkısıyla hayatımıza girmişti! Cesur pozlar veren Şahsenem çok iddialı Bahçeli'den Selçuk Özdağ'a saldırı görüntülerine ilginç yorum: Evinin balkonuna kamera yerleştirmiş Hayat kadınıyla ilişkiye girdiği esnada can veren adamın ölüm sebebi ortaya çıktı: Aşırı orgazm 12 bıçak darbesiyle öldürülen Dilek'in, cinayetten saatler önce katiliyle aynı karede olduğu ortaya çıktı