Son Dakika Haberleri: Avrupa Komisyonu'ndan Aü'ye Diploma Eki Etiketi Ödülü

Avrupa Komisyonu'ndan Aü'ye Diploma Eki Etiketi Ödülü

8 yıl önce

Avrupa Komisyonu tarafından Danimarka'nın Kopenhang şehrinde gerçekleştirilen ödül töreni ile Akdeniz Üniversitesi'ne 'Diploma Eki Etiketi Ödülü' verildi.

Avrupa Komisyonu'ndan Aü'ye Diploma Eki Etiketi Ödülü, System.String[]

Avrupa Komisyonu tarafından Danimarka'nın Kopenhang şehrinde gerçekleştirilen ödül töreni ile Akdeniz Üniversitesi'ne 'Diploma Eki Etiketi Ödülü' verildi.


Bologna Süreci uyum çalışmaları kapsamındaki yoğun çalışmaları takiben Akdeniz Üniversitesi'nin 15 Mayıs 2011 tarihinde Diploma Eki Etiketi almak için başvuruda bulunduğu bildirildi. Ulusal Ajans ve Avrupa Komisyonu olmak üzere iki aşamalı inceleme ve değerlendirmeler sonucu Avrupa Komisyonu tarafından 7 Ekim 2011 tarihinde yapılan resmi açıklamada 2011-2014 dönemi için Akdeniz Üniversitesi'ne 'Diploma Eki Etiketi Ödülü' verildiğinin ilan edildiği kaydedildi.


Akdeniz Üniversitesi


Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Akdeniz Üniversitesi olarak eğitim programları ve kalite geliştirme çalışmalarını bütüncül bir yaklaşımla sürdürmeyi, dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerlemeyi amaçladıklarını, 'Diploma Eki Etiketi Ödülü'nün bu yolda önemli aşamalar kaydedildiğinin bir kanıtı olduğunu belirtti.


Rektör Kurtcephe, "Avrupa Komisyonu tarafından verilen Diploma Eki Etiketi Ödülü Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin aldıkları diplomanın AB düzeyinde tanınması anlamına gelmektedir. Türkiye'de ve Avrupa sayılı üniversitenin sahip olduğu Diploma Eki Etiketi'nin alınmasıyla mevcut Diploma Eki'nin şeffaflık başta olmak üzere, Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen kalite ölçütlerine uygun olduğu belgelenmiş ve bu şekilde üniversitemizin uluslararası tanınırlık oranı bir kat daha artmıştır" dedi.


Rektör Kurtcephe, AÜ'nün


'Diploma Eki Etiketi Ödülü' alma sürecinde özverili çalışmaları nedeniyle Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Certel, Bologna Süreci


Koordinatörü Prof. Dr. Burhan Özkan ve Öğrenci İşleri


Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Serhan Yaylacı ve emeği geçenlere teşekkür etti. - ANTALYA

Haber Yayın Tarihi: 14.05.2012 04:20 Kaynak: İHASon Dakika

ABD'li patrondan çalışanlarına yeni yıl hediyesi: Kişi başına 50 bin dolar ikramiye
Kahramanmaraşlı esnaf 50 lirayı, 50 bin liraya satışa çıkardı Kıskançlık krizi geçiren damat, düğünde ortalığı birbirine kattı