Avrupa'nın tanınmış zincir market ve toptancıları Antalya'da buluşacak - Son Dakika

Avrupa'nın tanınmış zincir market ve toptancıları Antalya'da buluşacak

Ciroları milyar dolarları bulan Avrupa, Rusya ve Ortadoğu'nun tanınmış market zincirleri ile en büyük yaş meyve sebze toptancı firmaları Antalya'da buluşacak.

Ciroları milyar dolarları bulan Avrupa, Rusya ve Ortadoğu'nun tanınmış market zincirleri ile en büyük yaş meyve sebze toptancı firmaları Antalya'da buluşacak.


AntExpo Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Murat Özer, bu yıl Antalya'da 3'ncüsü düzenlenecek Yaş Sebze Meyve, Depolama, Ambalaj, Lojistik&Tarım Makineleri ve Teknolojileri Fuarı'nın (Interfresh Eurasia) 28-30 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini bildirdi.


Yurtdışı tanıtım ve pazarlamaya erken başladıklarını belirten Özer, yıllık ciroları milyarlarca euroya ulaşan başta Almanya olmak üzere, Avusturya, Bulgaristan, İspanya, Polonya, Rusya ve Hollanda'daki, Avrupa ve Ortadoğu'nun en büyük zincir marketleri, yaş meyve sebze toptancılarının Interfresh Eurasia Fuarı'nda Antalya'da buluşacağını kaydetti.


İhracatçı Birlikleri destekliyor


Özer, fuara katılacak firmalara 28 Şubat tarihine kadar başvurmaları halinde yüzde 30 indirim, KOSGEB'den de ilk 50 metrekareye kadar, metrekare başına 150 TL finansal destek verileceğini bildirdi. Murat Özer, "Fuar hem katılımcı hem de yurt dışı ziyaretçi açısından şimdiden büyüdü. Hedefimiz yurt dışı alım heyetlerini geliştirmek" dedi.


Yaş meyve sebze üretici ve ihracatçı sektörünün İnterfresh Eurasia Fuarı'na sahip çıkarak destek verdiklerini anlatan Murat Özer, şöyle devam etti:


"Interfresh Eurasia Fuarı geçtiğimiz yıllardaki gibi Ticaret Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı tarafından destekleniyor. KOSGEB'in katılımcıya verdiği finansal destek de önemli katkı yapıyor. Türkiye'nin ihracat projesi olarak tanıtılan Interfresh Eurasia Fuarı'na tüm sektör temsilcileri daha çok sahip çıkıyor. Ege İhracatçılar Birliği (EİB), Batı Akdeniz İhracatçı Birliği (BAİB) Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) ve Uludağ İhracatçılar Birliği (UİB) ile Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından destekleniyor."


Türkiye'nin ihracata dereceye giren, Aksun Tarım, Lider Fresh, Tekfen Holding, Alanar, Uçak Kardeşler gibi sektörde lider Türk firmaları ile Yunanistan ve İtalya'dan kooperatiflerin katılacağını ifade eden Murat Özer, şunları kaydetti:


"Yurt dışı alım heyeti çalışmalarına ek, Berlin Fruit Logistica Fuarı'nda Yurt Dışı Alım Heyetleri acente sözleşmeleri yenilendi. Hedef pazarlardaki zincir marketler ve büyük toptancılar fuara davet edildi. Yurt dışı tanıtım için dünyanın en büyük yaş meyve sebze platformu Fresh Plaza ile anlaşma imzalandı. Fuarımız, (https://www.freshplaza.de), Hollanda'da (www.agf.nl) ve Fresh Plaza'a ise (www.freshplaza.com) ile tanıtılıyor."


Interfresh Eurasia Fuarı'na katılması beklenen Avrupa, Rusya ve Ortadoğu'nun zincir market ve en büyük toptancı firmaları şöyle:


Avrupa zincir marketler; Euro Group ve REWE, Billa, Green Yard, Edika, Elbe Obst, Aldi Nord, Lidl, Ogl ve Langard ve San-Luka. Avrupa toptancı firmaları; Frusahte Adam, Zimmerman, Züsen-Stutyard, Budapeşte- Mustafa Sözen, Kayati Dist. Srl, Cts ve Ns.Polonya ve Rusya; Azbuka Vkusa, Da!, Komandor (Krasnoyars), Maria-Ra (Altai region), Lenta, Okey, Molnia, Monetka (Ekaterinburg), 7YA, Magnit, Dixi, Lenta, X5-RVI, OK (Magazine), Pyaterocka, Manetka, Billa Rusya


Orta Doğu; Dubai Del-monte, Rijad, El Fattah Group


Hollanda; Lidl Reve, Coop, Bama, Albert Heijin, Dekamarkt Abeldoorn, Hanos Nijmegen B.V, Levensmiddelengrooth, de Oude Molen' B.V., Food Service Rotterdam, Verhaaren Tilburg B.V., Nosına B.V.,Hoogvlıet B.V, Hoogvliet B.V, I.T.K. Dıagnostıcs B.V, Supermarkt Westpolder Papendrecht B.V.,Supermarkt Heerschap Moesel B.V, Kıjkshop B.V., Konst B.V., Plus G. Van Dıjck B.V, B.V. Nettorama Verbruıkersmarkten, de Jong Retail Management B.V., Van Luıjk Supermarkt B.V., Dekamarkt N.V., Vepa Bıns Groothandel B.V., Magazıjn de Bıjenkorf B.V. - ANTALYA

Son Dakika

08:33 Tacize de susmamış! Deniz Bulutsuz, Galatasaraylı basketbolcu Caner Erdeniz'le davalık olmuş 07:19 Rize'de kaybolan 11 yaşındaki çocuk 12 kilometre uzaklıkta bulundu 21:58 Didem Soydan cesur fotoğraflarına bir yenisini daha ekledi! Sokakta transparan kıyafetiyle poz verdi 20:21 Alman medyası açık açık yazdı: Türkiye'ye yönelik seyahat uyarılarının arkasında sağlık endişeleri yok 15:07 Denizlispor'da Bülent Uygun dönemi sona erdi 13:29 Tokat'taki bakır madeninde altın bulundu 12:42 Fabrika patlamasında annesinin acı haberini vatani görevi sırasında öğrendi 12:37 Ezine'nin 40 yıllık sanayi sitesi hayali gerçek oluyor 11:53 En düşük maaş kaç lira olacak? İşte memur ve emeklinin temmuzda alacağı zamlı aylıklar 11:23 Ayasofya tartışmaları hakkında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu: İtiraz etmeyeceğiz 11:20 Ünlü sunucu Kelly Brook'tan cinsel ilişki itirafı: Yaş ilerledikçe daha iyi oluyor 09:50 Doğada kendiliğinden yetişmesine rağmen toplaması yasak olan salebin kilosu 900 liraya satılıyor 09:27 En çok bilinen koronavirüs belirtileri yaz aylarıyla birlikte değişti 09:17 Savcılık, Ecrin bebeğin ölümünde 'ihmali bulunan' üvey babaannenin 25 yıl hapsini istedi 09:14 Son dakika: 4 işçinin hayatını kaybettiği fabrikanın sahibi suskunluğunu bozdu