Avrupa Pazarında Opel Rüzgârı - Son Dakika

Avrupa Pazarında Opel Rüzgârı

10.04.2014 08:40
Avrupa Pazarında Opel Rüzgârı, System.String[]

Yeni ürün ve yeni nesil motorları ile güçlenen Opel, Avrupa genelindeki satış rakamı ile dikkatleri üzerine çekti.

2014 yılı itibariyle Avrupa'da toplam otomobil pazarının yüzde 7'sine ulaşarak 2011 yılından bu yana elde ettiği en yüksek pazar payına ulaştı. Opel'in Avrupa genelinde bu yılın ilk üç ayındaki satış rakamı 271.000. Geçen yılın Mart ayına kıyasla satışlarında yüzde 9 oranında artış gösterdi.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik "Avrupa, 2014 yılı Cenevre Fuarı'nda birkaç yıldır süre gelen krizden çıkış sinyalini vermişti. İyimserlik rüzgârını arkasına alan otomotiv sektörü Avrupa pazarında nihayet yeniden büyüyor. Bu süreçte Opel markamızın pazar payını artırması önemli bir işaret. Büyümemizin sürdürülebilirliği otomobillerimizin satış rakamlarının yanında sipariş adetleri ile kendini gösteriyor. Yeni nesil model, motor ve şanzıman seçeneklerine sahip modellerimiz arasında Mokka, 215 binin, Moda mini segmentinin yıldızı ADAM 80 binin, Amiral Gemimiz Yeni Insignia 85 binin üzerinde sipariş aldı "dedi.

Rekabetin yoğun olarak yaşandığı Avrupa pazarında Opel, ilk çeyrekte birçok modeli ile önemli bir pazar payı elde etti. Opel'in Amiral Gemisi Yeni Insignia ve Fonksiyonellik şampiyonu Zafira kendi segmentlerinde birinci, Opel'in efsanesi Corsa, 2013 yılının en iyi dört çeker otomobili Mokka, ve segmentinde ergonomi, esneklik ve kalite konularında standartları yeniden belirleyen Meriva ikinci oldu.

Avrupa Pazarında Opel Rüzgârı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Avrupa Pazarında Opel Rüzgârı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Kasapoğlu'ndan 3 gol atan İrfan Can'a: Maşallah sana Son Dakika: Koronavirüs aşısında kimler öncelikli olacak? Bilim Kurulu, aşılamada 4 aşamayı belirledi Canlı yayında şoke eden itiraf! Evli ve 5 çocuk babası şahıs, 18 yaşındaki kızı alıkoydu Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk: Koronavirüs etkisini 2022'nin ilk aylarına kadar sürdürebilir Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı