Son Dakika Haberleri: Dışişlerinden "Türkiye'den Schengen Vizesi Başvuruları Askıya Alındı" Haberlerine Yalanlama

Dışişlerinden "Türkiye'den Schengen Vizesi Başvuruları Askıya Alındı" Haberlerine Yalanlama

28 gün önce

Sosyal medyada dolaşan bazı Avrupa ülkelerinin Türkiye'den Schengen vizesi başvurularını durdurma kararı aldığı söylentilerine Dışişleri Bakanlığından yalanlama geldi.

ABD'nin  Türkiye'ye vize kararı sonrası bazı Schengen ülkelerinin de benzer uygulamaya geçtiği iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

SOSYAL MEDYADA YAYILDI

Dışişleri Bakanlığı kaynakları, sosyal medyada bazı mesajlarda  Macaristan,  Portekiz,  Norveç,  Slovenya,  Avusturya,  İtalya,  Hollanda ve  Fransa'nın,  ABD'nin kararından sonra  Türkiye'de vize başvurularını durdurma yoluna gittiğinin veya başvuruların sonuçlanma süresini uzattığının ileri sürüldüğüne dikkati çekti.

DIŞİŞLERİ YALANLADI: SORUNSUZ SÜRÜYOR

Ankara'daki  Avrupa Birliği Delegasyonu,  Macaristan,  Portekiz,  Norveç,  Slovenya,  İtalya,  Hollanda ve  Fransa büyükelçilikleri ile bu çerçevede temasa geçildiğini ifade eden kaynaklar, büyükelçiliklerin, mesajın içeriğini kesin surette reddettiklerini ve  Türkiye'deki vize başvurularının olağan prosedür kapsamında sorunsuz olarak sürdürüldüğünü vurguladıklarını kaydetti.

NE OLMUŞTU?

Dün akşam bazı sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde Schengen vizesi başvurularına aracılık eden şirketlerin, başkonsoloklukların ve büyükelçiliklerin talimatıyla Schengen vizesi başvurularını geçici olarak kabul edemeyecekleri mesajını paylaştığı yönünde bilgiler yer almıştı.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Öğrencilerini Cinsel İlişkiye Zorlayan Kadın Öğretmen Hakkında 40 Yıl Hapis İsteniyor 3 Saldırgan, Kaçırdıkları 14 Yaşındaki Kızı, 5 Günde 20 Erkeğe Sattı
Norveç'te Düzenlenen Skandal NATO Tatbikatının Fotoğrafları Ortaya Çıktı