Avrupa'ya Gitmediler Tekerlekli Sandalyelerini Yenilediler - Son Dakika

Avrupa'ya Gitmediler Tekerlekli Sandalyelerini Yenilediler

13.03.2015 11:56
Avrupa'ya Gitmediler Tekerlekli Sandalyelerini Yenilediler, System.String[]

Son 14 senedir kesintisiz Türkiye'yi Avrupa'da temsil eden İzmir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbolu Takımı, bu sene Avrupa kupalarına gitmemeyi tercih etti.

ALİ KORKMAZ - Son 14 senedir kesintisiz Türkiye'yi Avrupa'da temsil eden İzmir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbolu Takımı, bu sene Avrupa kupalarına gitmemeyi tercih etti.

Tekerlekli sandalye basketbolunda 2014'te aldığı sonuçlarla Avrupa'da 139 puanla 21. sırada bulunan İzmir Büyükşehir Belediyespor, 2014-2015 sezonunda üst üste 15. kez Avrupa'ya gitme hakkı elde etmesine rağmen bu hakkını kullanmadı.

2000'den bu yana kesintisiz olarak uluslararası kulvarda mücadele eden İzmir Büyükşehir Belediyespor'un ligde 4 kez namağlup şampiyonluğunun yanı sıra 105 maçlık namağlup serisi de bulunuyor.

İzmir Büyükşehir Belediyespor Andre Vergauwen Kupası'nda 2000-2001'de dördüncü, bir sezon sonra da üçüncülüğe ulaşmıştı.

İzmir temsilcisi, 10 takımın yer aldığı Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig'de 10 maçta aldığı 4 galibiyet ve 6 mağlubiyetle 8. sırada bulunuyor.

İzmir Büyükşehir Belediyespor Genel Sekreteri Bekir Kerem Ünal, yaptığı açıklamada, Avrupa kupalarına gitmeme kararını yönetim kurulu olarak takıma da sorarak verdiklerini kaydetti.

Avrupa kupalarına gitmenin zorunlu olmadığını hatırlatan Ünal, "Yurtdışına gidilmediği takdirde sporcularımızın tekerlekli sandalyelerini yenileyebileceğimizi söyledik. Dolayısıyla takıma 2 seçenek sunduk, tekerlekli sandalyelerin yenilenmesi daha mantıklı geldi" dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Avrupa'ya Gitmediler Tekerlekli Sandalyelerini Yenilediler - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Mahkeme kararı bozdu, Kadir Şeker davası yeniden görülecek Ünlü manken Ebru Şallı, yeni yaşını eşiyle Meksika'da kutladı Tehdit edilen genç kızı korumak isteyen dayısı canından oldu Türkiye'nin koronavirüs aşı programındaki başarısı dünya gündeminde: Bir günde yaptıkları aşıyı Fransa 3 haftada yaptı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz