Avrupalılar'a İslamiyet'i Anlattılar - Son Dakika

Avrupalılar'a İslamiyet'i Anlattılar

01.03.2015 11:07
Avrupalılar'a İslamiyet'i Anlattılar, System.String[]

Köln kentinde Müslümanlar'a yönelik ön yargıları yıkmak ve İslamiyet'i tanıtmak amacıyla "Buyrun, Ben Müslümanım-Gestatten, Muslim' adı verilen bir etkinlik düzenlendi.

Köln kentinde Müslümanlar'a yönelik ön yargıları yıkmak ve İslamiyet'i tanıtmak amacıyla "Buyrun, Ben Müslümanım-Gestatten, Muslim' adı verilen bir etkinlik düzenlendi.

İslam Toplumu milli Görüş Teşkilatı (IGMG) tarafından düzenlenen etkinlikte, Almanya'nın yanı sıra Hollanda, Fransa, Danimarka ve Avusturya gibi Avrupa'nın çeşitli ülkelerindeki şehirlerde halkın yoğun olduğu cadde ve meydanlara kurulan stantlarda yoldan geçenlere gül ve İslamiyet'i anlatan broşürler dağıtıldı. Teşkilatın gençlik kolları üyeleri ayrıca İslamiyet ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerle sohbet ederek merak edilen soruları yanıtladı.

Köln'de Avrupa'nın en büyük alışveriş caddelerinden Schildergasse'te düzenlenen etkinliğe diğer bölgelerde olduğu gibi Kölnlüler de yoğun ilgi gösterdi. IGMG Köln Bölgesi Kurumsal İletişim Başkanı Fatih Koyuncu etkinlikle ilgili şunları söyledi:

"Bugün Köln merkezinde İslam aleyhine yapılan protestolar, Pegida hareketinin yaptığı çalışmalara karşı biz Milli Görüş olarak burada İslamiyet'in güzel yönlerini tanıtmaya çalışıyoruz. İnsanlara İslam'ın barış dini olduğunu, kardeşliği ve birliği göstermek için buradayız. Köln bölgesinin 10 yerinde bu etkinliği gösteriyoruz. Tepkiler çok olumlu, ilgi yüksek. İnsanlar 'İslam'ın terörle ne bağı var?', 'Kadının İslam'da yeri nedir?' gibi sorular soruyor. Biz burada doğrusunu anlattıktan sonra insanların ikna olduğunu görüyoruz, bu da bizi mutlu ediyor. Yaptığımız çalışmanın yükselen İslamofobiyi azaltmasını umuyoruz." - Köln

Avrupalılar'a İslamiyet'i Anlattılar
Avrupalılar'a İslamiyet'i Anlattılar
Avrupalılar'a İslamiyet'i Anlattılar
Avrupalılar'a İslamiyet'i Anlattılar

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Avrupalılar'a İslamiyet'i Anlattılar - Son Dakika


Son Dakika

Ekrem İmamoğlu'na benzetilen Budapeşte Belediye Başkanı Gergely Karacsony, Başbakan adayı oldu Ekrem İmamoğlu'na benzetilen Budapeşte Belediye Başkanı Gergely Karacsony, Başbakan adayı oldu Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı Moladan dönmeyen temizlik işçisinin cansız bedenini buldular Moladan dönmeyen temizlik işçisinin cansız bedenini buldular Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı İbrahim Tatlıses'in İbrahim Tatlıses'in "Davul gibi olmuşsun" sözleri sonrası hırs yapan Deniz Seki, iğne ipliğe döndü Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak
Advertisement