Avukatlar Günü - Son Dakika

Avukatlar Günü

3 yıl önce

İzmir Baro Başkanlığı tarafından 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Avukatlar Günü, System.String[]

İzmir Baro Başkanlığı tarafından 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.


İzmir Adliyesi'nde düzenlenen törende, Baro Başkanı Aydın Özcan, Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.


Özcan, burada yaptığı konuşmada, avukatların yargı bağımsızlığının bir toplum için ne kadar önem arz ettiğini kamuoyuna duyurmaya çalıştıklarını belirterek, adaletin toplumların geleceği için değerli bir güvencesi olduğunu söyledi.


Yargısını adil çalıştırmayan bir ülkenin uzun süreli ve huzurlu bir şekilde ayakta duramayacağına işaret eden Özcan, özgürlükçü demokrasinin, temel hak ve hürriyetin büyük güvencesi olan, her türlü iç ve dış etkenlerden arınmış, tam bağımsız yargı sisteminin inşa edilmesi gerektiğini ifade etti.


Bağımsız olmayan bir yargının siyasallaşarak tarafsızlığını yitireceğini değerlendiren Özcan, "Adaletin kuvvetli, kuvvetlilerin de adaletli olmaları gerekir." sözünün önemli bir gerçeği saptadığını dile getirdi.


Törene, Özcan'ın yanı sıra İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Korkmaz, İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Emin Atik, baro yönetim kurulu üyeleri ve bazı avukatlar katıldı.

Haber Yayın Tarihi: 05.04.2017 12:26 Kaynak: AASon Dakika

5 aylık evli çiftin internet üzerinden aldıkları yatak 'sır' oldu
5 yıllık evliliğini bitiren Uraz Kaygılaroğlu, fenomen Mehtap Algül ile aşk yaşamaya başladı Kan donduran görüntü! Kucağına aldığı kediyi yerden yere vuran kişi kamerada

Son Dakika Haberleri