Avukatlara Konuşma Dersi - Son Dakika

Avukatlara Konuşma Dersi

07.11.2015 16:26
Avukatlara Konuşma Dersi, System.String[]

Adana Barosu'nun düzenlediği program kapsamında akademisyen ve hitabet eğitmeni Gökhan Bayram, avukatlara yönelik "Etkili Konuşma" konulu eğitim verdi.

Eğitimde, sese iyi gelen yiyecekler tattırıldı, teknikler öğretildi, uygulamalar ve ödüllü yarışmalar yaptırıldı.

Adana Barosu'nun düzenlediği program çerçevesinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Hitabet Eğitmeni Gökhan Bayram eğlenceli ve bilgilendirici bir seminer verdi. Seminere Adana Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, baro yöneticileri ve 200'e yakın avukat katıldı. 3 saat süren programda avukatlık ve konuşma ilişkisi, avukatın nasıl konuşması gerektiği, konuşma teknikleri, ikna yöntemleri, ses ve beden dili konularında avukatların neler yapabilecekleri uygulamalı olarak aktarıldı.

YEMELİ İÇMELİ EĞİTİM

Hitabet Eğitmeni Gökhan Bayram, seminerde, sese iyi gelecek çeşitli bitki, şeker gibi yiyecek ve içecekleri tanıtarak katılımcılara tattırdı. Yapılan uygulamalarda ise tanıtılan yiyecek ve içecekler katılımcılara armağan edildi. Sesi daha iyi hale getirmek için ne gibi uygulamalar yapılabileceği videolarla ve uygulamalarla paylaşıldı. Gökhan Bayram öğrettiği ses taktiklerinin ardından uygulamalar yaptırdı. Seminerde avukatın geliştirecek kitap isimleri, yapılacak uygulamaları içeren notlar da verildi.

ÇANAKKALE GEZİSİ ÖDÜLLÜ KONUŞMA YARIŞMASI

Akademisyen Gökhan Bayram, konuşma üzerine edindiği bilgi ve tecrübeleri Adanalı hukukçularla paylaşırken, psikolojik tekniklere de değindi. Avukatların müvekkillerle, hakimle, adliye personeliyle ve vatandaşlara konuşmalarına ilişkin deneyimli hukukçulardan da aldığı referanslarla bilgiler paylaştı. Yapılan konuşma yarışmasının sonunda ise 2 avukat Çanakkale Gezisi ile ödüllendirildi. Eğitim soru-cevap bölümü ile son buldu. Avukatlar, eğitime ilişkin değerlendirmelerinde eğitimi çok faydalı bulduklarını, bu bilgilerin tüm avukatlara lazım olduğunu söyledi. Programın bitiminde Baro tarafından Gökhan Bayram'a plaket sunuldu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Avukatlara Konuşma Dersi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 438 liradan işlem görüyor Kırmızı ışıkta geçen kadına kamyonet çarptı, şoför aracı bırakıp olay yerinden kaçtı Güne yükselişle başlayan dolar 7,37'den işlem görüyor Biden'dan "Putin'le ne konuştunuz?" diye soran muhabire esprili yanıt: Seni konuştuk, iyi dileklerini iletti Son Dakika: Fahiş fiyat artışı yapan 120 firmaya 3,5 milyon lira ceza kesildi Hakkında yakalama kararı çıkartılan Youtuber Fariz, gözaltına alınma anını da şova çevirdi İngiliz model Daisy Lowe'dan taciz itirafı: Fotoğrafçım beni yatak odasına götürüp cinsel organını gösterdi Cengiz Kurtoğlu ağlayarak anlattı: Üvey annem beni buz gibi suyla banyo yaptırır ve döverdi