Avukatlardan, Uludere İçin Ddk Harekete Geçsin Talebi - Son Dakika

Avukatlardan, Uludere İçin Ddk Harekete Geçsin Talebi

02.01.2012 13:29
Avukatlardan, Uludere İçin Ddk Harekete Geçsin Talebi, System.String[]

Hukuk Dernekleri Platformu üyesi bir grup avukat, 35 vatandaşın öldüğü olayla ilgili açıklama yaptı.

Hukuk Dernekleri Platformu üyesi bir grup avukat, 35 vatandaşın öldüğü olayla ilgili açıklama yaptı. Avukatlar, Cumhurbakanı Abdullah Gül'ü Devlet Denetleme Kurulu'nun (DDK) harekete geçirmeye çağırdı.

İstanbul Adalet Sarayı önünde grup adına açıklama yapan avukat Ayşegül Ecer, güvenlik güçlerinin operasyonlarında öncelikli hedefin 'ölü ele geçirme' olamayacağını söyledi. Şüphelileri sağ yakalanıp adalete teslim etmeleri gerektiğini belirten Ecer, " Uludere'de yaşanan acı olayda bu ilke ihmal edilmiştir. Bu ilke göz ardı edilmeden operasyon yapılsaydı yanlış istihbarat verenler amaçlarına ulaşamazdı." dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Devlet Denetleme Kurulunu görevlendirmesi çağrısında bulunan avukat Ecer, "Yanlış ve yönlendirici istihbaratın kaynağının bulunması, Genelkurmaydaki görevlilerin kusurlarının tespit edilmesi, köylülerin uyarılarının neden önemsenmediğinin araştırılarak kast ve ihmalleri bulunanların yargıya sevk edilmesini bekliyoruz." şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in terör tanımını da eleştiren Ecer, temel hak ve özgürlükleri kısıtlayıcı terör tanımlarının benimsendiği polis devlet yapılarının olmaması gerektiğini kaydetti. Avukat Ecer, başta yaşam hakkı olmak üzere hak ve özgürlükleri en az ihlal eden devletlerin başarılı olduğunu anımsattı.

Avukatlardan, Uludere İçin Ddk Harekete Geçsin Talebi
Avukatlardan, Uludere İçin Ddk Harekete Geçsin Talebi

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Avukatlardan, Uludere İçin Ddk Harekete Geçsin Talebi - Son Dakika


Son Dakika

Güne yükselişle başlayan dolar 7,42'den işlem görüyor Özel kasasından milyonlarca lira çıkan Savunma Sanayii köstebeği: Evimden çıkan 1.5 milyon euroyu arkadaşım unuttu Kazı sırasında bulunan tarihi yapının Osmanlı'nın son dönemlerine ait bir sarnıç olduğu ortaya çıktı 42 gündür kayıp olan kadının cesedi çuval içinde ormanlık alanda bulundu Göttingen Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Metin Tolan seçildi BBC canlı yayınında cinsel fantezi oyuncağı skandalı Son Dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu sonrası kısıtlama mesajı: Kontrolsüz gevşeme dalgalanmalara yol açabilir Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü