Avukatlardan, Uludere İçin Ddk Harekete Geçsin Talebi - Son Dakika

Avukatlardan, Uludere İçin Ddk Harekete Geçsin Talebi

9 yıl önce

Hukuk Dernekleri Platformu üyesi bir grup avukat, 35 vatandaşın öldüğü olayla ilgili açıklama yaptı.

Avukatlardan, Uludere İçin Ddk Harekete Geçsin Talebi, System.String[]

Hukuk Dernekleri Platformu üyesi bir grup avukat, 35 vatandaşın öldüğü olayla ilgili açıklama yaptı. Avukatlar, Cumhurbakanı Abdullah Gül'ü Devlet Denetleme Kurulu'nun (DDK) harekete geçirmeye çağırdı.


İstanbul Adalet Sarayı önünde grup adına açıklama yapan avukat Ayşegül Ecer, güvenlik güçlerinin operasyonlarında öncelikli hedefin 'ölü ele geçirme' olamayacağını söyledi. Şüphelileri sağ yakalanıp adalete teslim etmeleri gerektiğini belirten Ecer, " Uludere'de yaşanan acı olayda bu ilke ihmal edilmiştir. Bu ilke göz ardı edilmeden operasyon yapılsaydı yanlış istihbarat verenler amaçlarına ulaşamazdı." dedi.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Devlet Denetleme Kurulunu görevlendirmesi çağrısında bulunan avukat Ecer, "Yanlış ve yönlendirici istihbaratın kaynağının bulunması, Genelkurmaydaki görevlilerin kusurlarının tespit edilmesi, köylülerin uyarılarının neden önemsenmediğinin araştırılarak kast ve ihmalleri bulunanların yargıya sevk edilmesini bekliyoruz." şeklinde konuştu.


İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in terör tanımını da eleştiren Ecer, temel hak ve özgürlükleri kısıtlayıcı terör tanımlarının benimsendiği polis devlet yapılarının olmaması gerektiğini kaydetti. Avukat Ecer, başta yaşam hakkı olmak üzere hak ve özgürlükleri en az ihlal eden devletlerin başarılı olduğunu anımsattı.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 01:29 Kaynak: CHASon Dakika

Yoldan geçen kadın, araçları taşa tutan gençleri anbean kaydetti
Emekliye 1.250 lira! İşte banka banka promosyon ücretleri Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi

Son Dakika Haberleri