Avukatlarla doktorlar ortalığı savaş alanına çevirdi - Son Dakika

Avukatlarla doktorlar ortalığı savaş alanına çevirdi

2 ay önce

Pakistan'da bir doktorun, avukatlarla alay ettiği bir videonun sosyal medyada paylaşılmasından sonra avukatlar doktoru protesto etmek için hastaneye gitti. Ancak avukatların protestosu hastane baskınına dönüşünce, avukatlarla doktorlar arasında meydan muharebesi yaşandı.

Pakistan'da bir doktorun, avukatlarla alay ettiği videoyu sosyal medyada yayınlaması ülkedeki avukatlar tarafından tepkiyle karşılandı. Bir grup avukat videoyu protesto etmek için hastaneye gitti. Ancak protestonun dozajı artınca olay hastane baskınına dönüştü. Olayda çok sayıda doktor ve avukat birbirine girince ortalık savaş alanına döndü. Birçok doktorun olaylara karışması sonucunda hastanede doktor eksikliği yaşandı ve hastanede yatan 3 vatandaş hayatını kaybetti.

Pakistan'ın Geo TV adlı televizyon kanalının haberine göre; Pencap Barosu (PBC) Başkan Yardımcısı Shahnawaz İsmail, viral olan bir videoya tepki göstermek için avukatların Lahor şehrindeki hastaneye saldırdığını açıkladı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

İsmail ayrıca, viral olan videonun sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunduklarını, ancak polisin kimseyi gözaltına almadığını da sözlerine ekledi.

OLAYLAR 2 SAAT SÜRDÜ

Olaylara neden olan videoda, doktorların avukatlarla alay ettiği ve avukatların darp edilmesiyle ilgili bir bölüm bulunurken, hastaneye giden avukatların doktorlara ve hastalara saldırdığı bununla birlikte hastanedeki ekipmanlara da zarar verdiği belirtildi. Avukatlar ve doktorlar arasında çıkan arbedeye polisin göz yaşartıcı gaz ve coplarla müdahale ettiği ve 2 saat süren olaylarda, avukatların bir de polis aracını ateşe verdiği belirtildi.

Öte yandan, avukatların doktorlara saldırması nedeniyle bazı hastaların doktorsuz kaldığı ve müdahale edilemeyen 3 hastanın hayatını kaybettiği bildirildi.

Avukatlarla doktorlar ortalığı savaş alanına çevirdi
Haber Yayın Tarihi: 12.12.2019 04:02 Son Dakika

Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti
İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu 12 metrekarelik dükkanı olan adam, Erdoğan'ın çağrısına uyunca 3 fabrika sahibi oldu

Son Dakika Haberleri