Avustralya'daki Türk dernekleri ortak iftar verdi - Son Dakika

Avustralya'daki Türk dernekleri ortak iftar verdi

04.05.2021 14:55
Avustralya'daki Türk dernekleri ortak iftar verdi, System.String[]

Avustralya'daki Türk toplumunu temsil eden dernekler, Yeni Güney Galler Eyaleti Parlamentosunda iftar verdi.

Avustralya'daki Türk toplumunu temsil eden dernekler, Yeni Güney Galler Eyaleti Parlamentosunda iftar verdi.

Avustralya'da faaliyet gösteren 28 Türk derneğinin ortaklaşa düzenlediği iftara, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kısıtlamalarına rağmen Avustralya siyasetinin önde gelen isimlerinin yanı sıra çok sayıda konuk katıldı.

İftarda konuşan Türkiye'nin Kanberra Büyükelçisi Korhan Karakoç, Avustralya Türk toplumunun barış ve kardeşlik mesajının elçileri olması gerektiğini söyledi.

İftarda dernekler adına konuşma yapan Ergül Uybadın da parlamentonun Türk ve İslam düşmanı gruplar tarafından suistimal edilen bir yer haline dönüştüğünün altını çizerek Avustralya'daki Türk toplumu olarak Hz. Muhammed'in ve İslam'ın barış mesajı ile Anzak-Türk dostluğunun temsilcileri olarak çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

İftara, 1980'de Ermeni teröristler tarafında öldürülen Başkonsolos Şarık Arıyak ve koruması Engin Sever'in dosyasını inceleyen eyalet ve federal polis amirleri de katıldı. Polis yetkililerine de 40 yıllık cinayetin çözülmesi için gösterdikleri çabadan dolayı Türk toplumu adına teşekkür edildi.

Yeni Güney Galler Eyalet Başbakanı, eski Ermeni Devrimci Federasyonu Gençlik Kolları Üyesi Gladys Berejiklian bugüne kadar Türkiye aleyhtarı birçok parlamento kararına imza atmıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Avustralya'daki Türk dernekleri ortak iftar verdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

TRT Arabi muhabiri, canlı yayında İsrail'in bombalı saldırısına yakalandı TRT Arabi muhabiri, canlı yayında İsrail'in bombalı saldırısına yakalandı 2 milyon haneye tam kapanma sürecinde 2,2 milyar lira destek sağlandı 2 milyon haneye tam kapanma sürecinde 2,2 milyar lira destek sağlandı Son Dakika: İsrail'in Gazze'ye gerçekleştirdiği saldırılarda 11 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle can kaybı 83'e çıktı Son Dakika: İsrail'in Gazze'ye gerçekleştirdiği saldırılarda 11 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle can kaybı 83'e çıktı Kerem Bürsin, Hande Erçel'e olan aşkını kameralar karşısında ilan etti Kerem Bürsin, Hande Erçel'e olan aşkını kameralar karşısında ilan etti Bakan Süleyman Soylu, Mehmet Ağar'ın Peker'e verdiği yanıta tepki gösterdi: Benim devletim mafya bozuntularına fırsat vermez Bakan Süleyman Soylu, Mehmet Ağar'ın Peker'e verdiği yanıta tepki gösterdi: Benim devletim mafya bozuntularına fırsat vermez Evde cesedi bulunan Suriyeli şahsın cinayet şüphelisi ortaya çıktı: Çantayla koşarak uzaklaşmış Evde cesedi bulunan Suriyeli şahsın cinayet şüphelisi ortaya çıktı: Çantayla koşarak uzaklaşmış İzinsiz taksiyle şehir değiştirmeye kalkan iki kadın, cezadan kurtulamadı İzinsiz taksiyle şehir değiştirmeye kalkan iki kadın, cezadan kurtulamadı 87 yıl sonra Ayasofya'da ilk Ramazan Bayramı namazı kılındı 87 yıl sonra Ayasofya'da ilk Ramazan Bayramı namazı kılındı
Advertisement