Avustralya'nın Sayılı Doğal Güzelliklerinden Uluru'nun Uzaydan Çekilen Enfes Fotoğrafı - Son Dakika

Avustralya'nın Sayılı Doğal Güzelliklerinden Uluru'nun Uzaydan Çekilen Enfes Fotoğrafı

14.06.2019 17:07
Avustralya'nın Sayılı Doğal Güzelliklerinden Uluru'nun Uzaydan Çekilen Enfes Fotoğrafı, System.String[]

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevli bir astronot, Avustralya çöllerinde bulunan doğa harikası Uluru'nun son derece etkileyici bir fotoğrafını çekerek çevrimiçi olarak paylaştı.

Avustralya'nın büyük kısmını kaplayan altın sarısı çölün kalbinde, bomboş çölün ortasında tek başına dikilen bir kumtaşı kaya bulunur. Bu kayayı, bölgede yaşayan aborjinler kutsal olarak görürler. Yerlilerin Uluru adını verdiği kayaya Avustralyalılar ise bir süre Ayers Kayası dediler ama dünyanın geri kalanı aborjinlerin verdiği ismi tercih etmiştir.

Kanada Uzay Ajansı'ndan astronot Saint-Jacques, Aralık 2018'de hayatında ilk defa Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS)'nda görevli olarak uzaya çıktı. Geçen hafta da Uluru'nun fotoğrafını yerden 480 kilometre yüksekte çekmeyi başardı.

Saint-Jacques, Facebook'taki gönderisinde "Merkez Avustralya'daki kutsal Uluru, diğer adıyla Ayers kayası üzerinde gündoğumu. Uzaydan ne kadar da kolay görülebildiğinden çok etkilenmiştim." diye yazdı.

Uluru'nun fotoğrafı, çok kısa süre içerisinde viral hale geldi. Gönderinin kendisi 2000'den fazla beğeni, 120'den fazla yorum ve 150 defadan fazla paylaşım aldı.

Avustralya'nın Sayılı Doğal Güzelliklerinden Uluru'nun Uzaydan Çekilen Enfes Fotoğrafı

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Avustralya'nın Sayılı Doğal Güzelliklerinden Uluru'nun Uzaydan Çekilen Enfes Fotoğrafı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti Gerçek Rapunzel Almanya'da bulundu: 16 yaşından beri saçını uzatıyor Yolun karşısına geçmek isteyen genç, çok sayıda aracın çarpması sonucu tanınmayacak hale geldi Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı