Son Dakika Haberleri: Avustralyalı Sporcular, Olimpiyatlara Askeri Eğitimle Hazırlanacak

Avustralyalı Sporcular, Olimpiyatlara Askeri Eğitimle Hazırlanacak

4 ay önce

Avustralyalı sporcuların 2020 Tokyo Olimpiyatlarında daha iyi performans gösterebilmeleri için ordu ile birlikte çalışacakları açıklandı.

Avustralyalı Sporcular, Olimpiyatlara Askeri Eğitimle Hazırlanacak, System.String[]

Avustralya Spor Komisyonu ve Avustralya Ordusu, 2020 Tokyo Olimpiyatlarında sporcuların daha başarılı olabilmeleri için beraber çalışacaklarını dünya kamuoyuna duyurdu.

Askeri personel ve seçkin sporcuların bilişsel ve fiziksel yeteneklerinin geliştirilmesinin hedeflendiği vurgulanan açıklamada, iki kurum arasında ruh sağlığı, baskı altında performans, sakatlıkların önlenmesi ve yeteneklerin yüksek performansa dönüştürülmesi alanlarında iş birliği yapılacağı belirtildi.

Avustralya Spor Komisyonu Direktörü Peter Conde, iş birliğinin Avustralyalı atlet ve antrenörlerin potansiyelini artırarak daha fazla madalya şansına dönüştüreceğini söyledi.

"120 KİŞİDEN OLUŞAN SPORCU, ANTRENÖR VE PERFORMANS EKİPLERİNE FAYDA SAĞLAYACAK"

Conde, "Bu programın, 2020 Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpiklerde mücadele edecek 120 kişiden oluşan sporcu, antrenör ve performans ekiplerine fayda sağlayacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

(NTV Spor)


YORUMLAR


Gelin Adayı Hanife, Akaryakıt İstasyonunda Pompa Görevlisi Oldu Son Dakika! Trump, FETÖ Elebaşı Gülen'in İadesi Tartışmalarına Noktayı Koydu: Gündemimizde Yok

Genç Çiftçiler Bedava Verilen Hayvanları 'Devlet Zarar Etmesin Diye' Almadı