Avusturya'da Çığ Altında Kalan Hollandalı Prens Friso Hala Yoğun Bakımda - Son Dakika

Avusturya'da Çığ Altında Kalan Hollandalı Prens Friso Hala Yoğun Bakımda

19.02.2012 13:22
Avusturya'da Çığ Altında Kalan Hollandalı Prens Friso Hala Yoğun Bakımda, System.String[]

Avusturya'nın Lech am Arlberg bölgesinde kayak merkezinde düşen çığın altında kalan Hollanda Kraliçesi Beatrix'in ortanca oğlu 43 yaşındaki Prens Johan Friso'nun yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Avusturya'nın Lech am Arlberg bölgesinde kayak merkezinde düşen çığın altında kalan Hollanda Kraliçesi Beatrix'in ortanca oğlu 43 yaşındaki Prens Johan Friso'nun yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü belirtildi. Hollanda Devlet Basın ve Enformasyon Başkanlığından (RVD) yapılan açıklamada Avusturya Innsbruck'ta bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde iki gece geçiren Prens Friso'nun durumunun aynı olduğu ifade edildi.

Hollanda Kraliçesi Betarix, Prens Willem-Alexander ve Prenses Maxima'nın Avusturya'da hastanede Prens Friso'nun yanında oldukları belirtildi. Hollanda Kraliçesi Beatrix'in ortanca oğlu 43 yaşındaki Prens Johan Friso Avusturya'nın Lech am Arlberg bölgesinde kayak merkezinde düşen çığın altında kalmıştı. Karların arasından yaralı çıkarılan Friso İnnsbruck kentindeki bir hastanenin yoğun bakım ünitesine götürülmüştü.

Prensin çığ altında kaldığı bölge için 5 üzerinden 4 ölçekli çığ uyarısı yapıldığı belirtildi. Ancak yoğun kar yağışı yüzünden bu uyarının kendilerine ulaşmadığı ifade ediliyor. Yaklaşık 30 metrelik bir kar kitlesinin altında kalan Prens'e 15 dakika sonra ulaşılmış ve Prens ambulans helikopter ile Innsbruck hastanesine kaldırılmıştı.

43 yaşında evli ve 5 ila 6 yaşlarında iki kız çocuğu olan prens Friso resmi olarak kraliyet ailesinin bir ferdi değil. 2004 yılında Mabel Wisse Smit'le evlenen Prens'in, evliliğine eşinin geçmişinden dolayı Hollanda parlamentosu tarafından izin verilmemişti. Hollanda yasaları uyarınca tahta çıkmak isteyen kraliyet ailesi üyeleri evlenebilmek için parlamentodan izin almak zorunda. Hollanda Prensi Firso tahta gözü olmadığını belirtmişti. Seçimini eşinden yana kullanmış ve evlenip Londra'ya yerleşmişti. Prens, Londra merkezli uluslararası faaliyet gösteren bir şirketin genel müdürlüğünü yapıyordu.

Avusturya'da Çığ Altında Kalan Hollandalı Prens Friso Hala Yoğun Bakımda

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Avusturya'da Çığ Altında Kalan Hollandalı Prens Friso Hala Yoğun Bakımda - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

20 yaşındaki Aleyna Tilki, ilk kez sigara içerken görüntülendi Sokak ortasında öldürülen Hazal'ın son mesajları ortaya çıktı: Silahla gelip beni bir yere kilitledi Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Adana'da, morgda cenaze bekleyen çiftin otomobilindeki külçe altınlar çalındı Son Dakika! Buğday, arpa ve mısır ithalatında gümrük vergisi 1 Ocak'a kadar sıfırlandı Cinsel istismara uğrayan kız çocuğu yaşadığı dehşeti anlattı: Uyandığımda çırılçıplaktım Künefeyi çikolata ile buluşturan usta, talebe yetişemiyor