Avusturya'da iklim aktivistleri, ressam Klimt'in tablosuna siyah boya fırlattı - Son Dakika

Avusturya'da iklim aktivistleri, ressam Klimt'in tablosuna siyah boya fırlattı

15.11.2022 17:58

- Avusturya'da iklim aktivistleri, ressam Klimt'in tablosuna siyah boya fırlattı Avusturya'da iklim aktivistleri, ressam Gustav Klimt'in Leopold Müzesi'ndeki "Ölüm ve Yaşam" tablosuna siyah boya döktü.

- Avusturya'da iklim aktivistleri, ressam Klimt'in tablosuna siyah boya fırlattı

VİYANA - Avusturya'da iklim aktivistleri, ressam Gustav Klimt'in Leopold Müzesi'ndeki "Ölüm ve Yaşam" tablosuna siyah boya döktü.

Çevre ve iklim aktivistleri, taleplerini dile getirmek için ünlü ressamların eserlerine saldırmaya devam ediyor. Avusturya'da "Last Generation Avusturya" destekçisi iklim aktivistleri, ressam Gustav Klimt'in Viyana'da bulunan Leopold Müzesi'ndeki 1915 tarihli "Ölüm ve Yaşam" tablosunu hedef aldı. Aktivistlerden biri tabloya siyah boya fırlattı, diğeri elini tabloya yapıştırdı. Boyayı atan aktiviste müze görevlisi müdahale ederken, tablonun önünde cam olduğu belirtildi. Gruptan yapılan açıklamada, "Petrol ve gaz için yeni sondajlar, insanlık için ölüm cezasıdır" denildi.

Müze yetkilisi Hans-Peter Wipplinger ise sanat eserinin zarar görmediğini belirtti.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika 3. Sayfa Avusturya'da iklim aktivistleri, ressam Klimt'in tablosuna siyah boya fırlattı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement