Son Dakika Haberleri: Ay'a İlk Kez İnsan Taşıyan Apollo 11 Adlı Uzay Mekiği Okyanusta Bulundu

Ay'a İlk Kez İnsan Taşıyan Apollo 11 Adlı Uzay Mekiği Okyanusta Bulundu

6 yıl önce

İnsanlık tarihi için en mühim gelişmelerden biri olan Ay'a ayak basmayı gerçek kılan uzay mekiği okyanusun dibinde gizlice bekliyor

Ay'a İlk Kez İnsan Taşıyan Apollo 11 Adlı Uzay Mekiği Okyanusta Bulundu, System.String[]
Burçin Aygün - - Ünlü dolar zengini ve girişimci Jeff Bezos'un cebinden tam 10 milyon dolar harcayarak hayata geçirdiği ve bu sonbaharda açılacak olan tarih ve endüstri temalı müzesine yeni bir konuk geliyor. E-Reklam sektöründe oldukça ünlü olan Bezos, hayır işlerine girştikten sonra bu tip projelere destek vermiş bir isim olarak tanınıyor ve bu sefer soluğu okyanusun diplerinde alıveriyor. Şahsi araştırma ekibi ile okyanusun derinliklerinde keşifler gerçekleştiren isim, Ay'a ayak basan ilk insan Neil Armstrong'u da taşımış olan Apollo 11'in parçalarını bulduğunu düşünüyor.

44 yıl önce insanlık için atılan büyük adımda büyük payı olan Apollo 11 ise, aslında bilgisayar oyunu dahi oynatamayacak bir teknolojiye sahipti ve insaları Ay'a kadar götürüp, geri getirebildi. Bahsini ettiğimiz müze için mühim bir parça olarak görülen okyanus dibi bulgusunun, mekiğe ait motorlardan biri olduğu düşünülüyor. Mekikte bulunan Saturn V adlı rokete ait olduğu varsayılan bu motor parçası, üzerindeki seri numarası sayesinde gerçekliğini kanıtlamak üzere.

Dünya tarihi ve bilim dünyası için mühim sayılabilecek olan keşfin sonucunun yakın zamanda tamamlanmış olması bekleniyor. Bu sayede Jeff Bezos'un katkısıyla açılacak olan Museum of History and Industry (Tarih ve Endüstri Müzesi – Seatle/ Amerika) bünyesine oldukça büyük bir misafiri katmış olacak.

Burçin Aygün - Teknokulis : http://www.teknokulis.comZengin Olma Hayali Kuran Defineciler, Kendilerini Patlattı Cumhur İttifakı'nın Çeşme Adayı, Ailevi Sebeplerden Dolayı Adaylıktan Çekildi

Dansöz Didem'i Parçalayıp Ormana Gömen Cani Baba, Suçunu İtiraf Etti