Ay çekirdeği tarlasında oluşan obruk korku yarattı - Son Dakika

Ay çekirdeği tarlasında oluşan obruk korku yarattı

31.08.2020 14:39

Ay çekirdeği tarlasında oluşan obruk korku yarattıDENİZLİ'nin Çivril ilçesindeki bir ay çekirdeği tarlasında oluşan obruk, çiftçilerde korku yarattı.

Ay çekirdeği tarlasında oluşan obruk korku yarattı

DENİZLİ'nin Çivril ilçesindeki bir ay çekirdeği tarlasında oluşan obruk, çiftçilerde korku yarattı. Bir hafta önce hasat yapılırken fark edilen 20 metre çapında yaklaşık 5 metre derinliğindeki obruk oluşumunun bölgede artmasından korkuluyor.

Çivril'in kırsal Yakacık Mahallesi yakınlarındaki Elmalı mevkiinde Süleyman Çetin'e ait ay çekirdeği tarlasında obruk oluştu. Ay çekirdeği hasadı yapılırken, fark edilen obruk, çiftçilerde korku yarattı. Bölgeye jandarma çağrıldı. Yapılan inceleme sonrası jandarma ekipleri, 20 metre çapındaki 5 metre derinliğindeki obruğun etrafını güvenlik şeridiyle çevirdi. Bölgede merak uyandıran obruğu çok sayıda mahalleli ve çiftçiler görmeye geliyor. Obruğa bakıp cep telefonlarıyla fotoğraflarını çekiyorlar. Çekirdek, mısır, elma, şeftali üreticiliğinin yapıldığı ilçede vahşi sulama yöntemiyle sulanan araziler yer altı sularını bitirdiği ve bu yüzden ilk obruğun oluştuğu sanılırken, bölgede yeni obrukların oluşmasından da korkuluyor. Tarlanın ortasında oluşan obruk içerisine düşerek telef olan bir yaban domuzu da dikkat çekti.

Mahalle halkından Ömer Çavuş, ilk kez obruk gördüğünü ve tedirgin olduklarını belirterek, "Daha önce obrukları Konya'da olduğu duyardık. Burada hasat yapılırken, fark edilmiş. Daha önce obruk görmedik. Obruk bizi korkutuyor. İçine insan, traktör ya da iş makinesi düşebilir. Çok tehlikeli bir durum ne zaman nerede olacağını kestirmek çok zor" dedi. Mahalle halkından Serkan Akkoyun, bölgede mısır, ay çekirdeği ve elmalı hasatlarının başladığını ifade ederek, "Mahsullerin hasat zamanında üreticiler korkuyor. İlçemizde obruk oluştu, ilk kez gördük. Burada çıktı, başka yerde çıkar mı bilmiyoruz. Çiftçiler korkudan araziye çıkamıyor" diye konuştu.

Ay çekirdeği tarlasında oluşan obruk korku yarattı
Ay çekirdeği tarlasında oluşan obruk korku yarattı
Ay çekirdeği tarlasında oluşan obruk korku yarattı
Ay çekirdeği tarlasında oluşan obruk korku yarattı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ay çekirdeği tarlasında oluşan obruk korku yarattı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

"Şu an daha fazlasını yapmıyorum" diyen ünlü model Anna Falchi tamamen soyunmak için şampiyonluğu bekliyor Rusya'daki görüntüler dünya gündeminde! Polisten kurtulmayı başaran protestocunun kaçma anı kamerada Kaymakamlık lojmanı lüks villa ile takas mı edildi? İYİ Partili vekil bomba iddiayı Bakan Soylu'ya sordu Yıldız Tilbe'nin son görüntüsü sevenlerini üzdü: Seni böyle görmeyelim İstanbul'a kar geri geliyor! Yarın öğleden sonra başlayacak, işte etkili olacağı ilçeler İran, Rus Sputnik V koronavirüs aşısının kullanımına onay verdi Son Dakika! Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a füzeli saldırı girişimi hava savunma sistemleri sayesinde engellendi Pazar esnafını ziyaret eden İmamoğlu'na vatandaştan zor soru: Korona yok mu size?