Son Dakika Haberleri: Ayakkabı Boyacısından Saygı Duruşu

Ayakkabı Boyacısından Saygı Duruşu

3 ay önce

Ayakkabı boyacısından saygı duruşu Amasya'da 10 KasımAMASYA - Amasya'da yaşayan 70 yaşındaki ayakkabı boyacısı Yalçın Taşan, 10 Kasım töreni esnasında üstünü kaplayan şemsiyeye Türk bayrağı ve Atatürk posteri astığı sandığını önünde asker selamıyla saygı duruşunda bulundu.

Ayakkabı boyacısından saygı duruşu
Amasya'da 10 Kasım

AMASYA - Amasya'da yaşayan 70 yaşındaki ayakkabı boyacısı Yalçın Taşan, 10 Kasım töreni esnasında üstünü kaplayan şemsiyeye Türk bayrağı ve Atatürk posteri astığı sandığını önünde asker selamıyla saygı duruşunda bulundu.
61 yıldır ayakkabı boyacılığı yaparak ailesinin geçimini sağlayan 70 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası Yalçın Taşan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümü dolayısıyla sandığının da bulunduğu Yavuz Selim Meydanı'ndaki anma törenlerini gözleri dolu şekilde takip etti. Atatürk'ün gözlerini yumduğu saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla ayağa kalkan Taşan saygı duruşunu ve ardından İstiklal Marşı'nı asker selamıyla izledi.
Sandığının üstüne açtığı şemsiyeye Türk bayrağı ve Atatürk posteri de asan Taşan, "Gurur duyuyoruz. Ulu Atatürk'ün kabri cennet olsun. Ne mutlu Türküm diyene. Mutluyuz. O günleri bize bağışladı. Türkiye'yi bağışladı" diye konuştu.
Törende Vali Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün ile Belediye Başkanı Cafer Özdemir de Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.Komşuların Cenazesine Katılmadığı Annesini Bisikletiyle 5 Kilometre Tek Başına Taşıyıp Defnetti Müge Anlı ile Tatlı Sert Programında Gündeme Gelen Lise Öğrencisi Cinayetinin Detayları Ağızları Açık Bıraktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say'ın Konserine Katıldı