Ayakkabı Çalma Suçundan 5 Yıl Hapsi İstenen Çocuk Beraat Etti - Son Dakika

Ayakkabı Çalma Suçundan 5 Yıl Hapsi İstenen Çocuk Beraat Etti

05.01.2012 13:35
Ayakkabı Çalma Suçundan 5 Yıl Hapsi İstenen Çocuk Beraat Etti, System.String[]

Endonezya'da polise ait bir sandaleti çaldığı iddiası ile 5 yıl hapis istemi ile yargılanan 15 yaşındaki çocuk beraat etti.

Endonezya'da polise ait bir sandaleti çaldığı iddiası ile 5 yıl hapis istemi ile yargılanan 15 yaşındaki çocuk beraat etti. Dava, sivil toplum örgütlerinin tepkisini çekerken, ülke gündeminde uzun süre yer almıştı.

Endonezya gündemini günlerce meşgul eden Aal isimli 15 yaşındaki erkek çocuğun mahkemesi sonuçlandı. Mahkeme Aal'a sadece uyarı cezası verdi. Mayıs 2011'de açılan dava, bugüne kadar ülke gündeminde devamlı yer edindi. Polise ait sandaleti çaldığı iddiası ile Aal'a 5 yıl hapis cezası istemi ile dava açılmıştı. Ülkenin dört bir yanında olay protesto edilmişti. Polis karakolları ve mahkeme önüne binlerce sandalet toplayan sivil toplum örgütleri, sonunda başarıya ulaştı.

Sivil toplum örgütleri, ülkenin zenginliklerini sömürenlerin, yolsuzluk yapanların cezasız kalıp, eski ve plastikten bir sandalet yüzünden 15 yaşındaki bir çocuğa 5 yıl hapis cezası almasının adaletle bağdaşmayacağını savunuyor.

Endonezya'da 50 milyona yakın insan yoksulluk sınırlarında yaşıyor.

Ayakkabı Çalma Suçundan 5 Yıl Hapsi İstenen Çocuk Beraat Etti
Ayakkabı Çalma Suçundan 5 Yıl Hapsi İstenen Çocuk Beraat Etti
Ayakkabı Çalma Suçundan 5 Yıl Hapsi İstenen Çocuk Beraat Etti
Ayakkabı Çalma Suçundan 5 Yıl Hapsi İstenen Çocuk Beraat Etti

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Ayakkabı Çalma Suçundan 5 Yıl Hapsi İstenen Çocuk Beraat Etti - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Sertap Erener, Bodrum'da çöp toplayıp isyan etti: Utanıyorum insan olmaktan Son Dakika: Türkiye'de 27 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 76 kişi vefat etti, 2209 yeni vaka tespit edildi Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın