Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı - Son Dakika

Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı

05.01.2012 15:36
Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı, System.String[]

Yılın ilk fuarı Ayakkabı Yaz- 31.İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı kapılarını açtı.

Yılın ilk fuarı Ayakkabı Yaz- 31. İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı kapılarını açtı.Ayakkabı ve çanta sektörü 31'nci kez İzmir'de buluştu. İZFAŞ tarafından Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD) ve İzmir Ayakkabıcılar Odası'nın desteğiyle 15 bin metrekare alan ve iki holde düzenlenen fuar 5-8 Ocak tarihleri arasında açık kalırken, fuara 146 firma katıldı. Yurtdışından Tayvan, yurtiçinden İzmir'in yanı sıra Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Koacaeli, Konya, Manisa ve Trabzon'dan katılan firmalar yeni sezonun binlerce modelini sergilemeye başladı. Yüzde 90 imalatçıların oluşturduğu fuarda yan sanayi ürünleri de yerini alırken Azerbaycan, İran ve Yunanistan'dan alım heyetleri getirildi. Sadece profesyonel ziyaretçiye açık fuarın açılışı için tören düzenlendi.

"SGK PRİMLERİ DÜŞÜRÜLMELİ"

Törende konuşan EGEAYSAD Başkanı Erdal Durmaz, ayakkabı ihracatının ithalatı karşılayabilmesi için yüksek katma değerli ürünler üretilmesi gerektiğini vurgulayarak büyük alıcılara mal satabilmek için firmaların birlik içinde hareket etmesinin zorunluluğuna dikkat çekti. Sektördeki işletmelerle yaptıkları görüşmeler sonucunda en büyük sorunun yüksek maliyetler olduğunu kaydeden Durmaz, "Bu durum rekabet koşullarını zorlamakta ve karlılık oranlarını düşürmekte. Bu yüzden vergi oranları ve SGK primleri düşürülmelidir" dedi.

GÜZEL'DEN YOL İSYANI

Sektörün en önemli sorunlarından kayıtdışı ve kalitesiz Çin mallarına karşı önlem alınması gerektiğini vurgulayan İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Tahsin Güzel, "Sanayi sitemizin yolu konusunda 12 senedir bıçak kemiğe dayanmıştır. Dünyaya örnek olacak siteye sabah giremiyorsun akşam çıkamıyorsun. Orada toplanan insanlar tekrar şehir merkezlerine geri kaçmış, diğer semtlere dağılmıştır. Herkes siteyi tek tek terkediyor, işletmelerin yüzde 50'si el değiştirdi. Bu iş çözülmezse Konak Meydanı'na çıkacağız" diye konuştu.

KIRAÇ: AYAKKABI SEKTÖRÜNE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

İzmir Valisi Cahit Kıraç da, Cumhuriyet'in 100'ncü yıl dönümü için hedeflenen 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için ayakkabı sektörüne de büyük görev düştüğünü vurguladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ise İzmir'in var olan potansiyelini yeterince kullanamadığını ancak sektörün iyi yönde seyir izlediğine dikkat çekti.

Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı
Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı
Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ayakkabı Yaz Fuarı Kapılarını Açtı - Son Dakika


Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici