Ayaktakımı Arasında" Oyununun Galası Yapıldı - Son Dakika

Ayaktakımı Arasında" Oyununun Galası Yapıldı

01.12.2015 01:58
Ayaktakımı Arasında

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, ünlü Rus yazar Maksim Gorki'nin yazdığı ve yönetmenliğini Orhan Alkaya'nın üstlendiği "Ayaktakımı Arasında" oyununun galasını yaptı.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, ünlü Rus yazar Maksim Gorki'nin yazdığı ve yönetmenliğini Orhan Alkaya'nın üstlendiği "Ayaktakımı Arasında" oyununun galasını yaptı.

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gerçekleşen gala gösteriminin sonunda sahneye çıkan İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, "Gelirken şöyle bir Beyoğlu'nda dolaşayım dedim. Baktım Şehir Tiyatrosu'na dört ödül verilmiş, sembol olarak birini getirdim" dedi.

Kiper: "Rahmetli babam da Alyoşka'yı oynadı"

Oyunda "Luka" karakterini canlandıran oyuncu Mazlum Kiper, oyunun 1936 yılında ilk defa sahneye konulduğunu aktararak, "Rahmetli babam da (Müfit Kiper) o zaman 24 yaşında ve Alyoşka'yı oynamış. Seksen yıl sonra en yaşlısını ben oynuyorum" ifadelerini kullandı.

Kiper, Şehir Tiyatroları oyuncusu olan ve 1974 yılında vefat eden Müfit Kiper'in rol aldığı yıllardaki fotoğrafları oyuncu arkadaşlarıyla paylaştığını sözlerine ekledi.

Ünlü Rus yazar Maksim Gorki'nin yazdığı "Ayaktakımı Arasında" oyununda, Rıdvan Çelebi, Yeşim Koçak, Şirin Kılavuz, Yılmaz Meydaneri, Serdar Orçin, Ali Gökmen Altuğ, Buket Yanmaz Kubilay, İrem Erkaya, Semah Tuğsel, Kutay Kırşehirlioğlu, Ahmet Özarslan, Mehmet Avdan, Mert Tarık, Mazlum Kiper, Çağlar Polat, Tuğrul Arsever, Emrah Özertem rol alıyor.

Oyun, 10 Aralık'ta Ümraniye Sahnesi'nde izleyiciyle buluşacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Ayaktakımı Arasında' Oyununun Galası Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı