Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivali Düzenlenecek - Son Dakika

Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivali Düzenlenecek

24.07.2018 13:46
Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivali Düzenlenecek

Ayancık Belediye Başkanı Aslan Özdemir yaptığı açıklamada, Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivali’nin düzenleneceğini söyledi.

Ayancık Belediye Başkanı Aslan Özdemir yaptığı açıklamada, Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivali'nin düzenleneceğini söyledi.

Ayancık Belediye Başkanı Aslan Özdemir bir çay bahçesinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 27-28 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivali hakkında bilgiler verdi.

Başkan Özdemir, "Bugün burada toplanmamızın amacı 25.'sini düzenleyeceğimiz Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivalimizin ilçemize, ilimize, bölgemize duyurulması ve tanıtılmasıdır. Geleneklerin bozulmadan geleceğe taşınması yönünde bir çabamız söz konusu. Bunun için çok uzun zamandır çeşitli sebeplerden dolayı düzenleyemediğimiz Keten Ahşap Festivalimizi tekrar düzenleyip dışarıdan gelen yerli ve yabancı misafirlerimize bu festivalimizin unutulmaması için tekrar güncellenmesi anlamında böyle bir program hazırladık. İnşallah festivalimizi hayırlısıyla gerçekleşir ve dolayısıyla vatandaşlarımızı memnun ederiz. Festivalimiz 2 gün sürecek. İçeriğinde ise gün içerisinde etkinlikler, sergiler, keten ile alakalı ürünlerin sergilenmesi, resim sergisi, ketenin üretiminden beze dönüşünceye kadar aşamalarını sergide sunulacak. Yöresel lezzetlerimiz sergilenecek. ve son olarak festivalimize birden fazla sanatçımız katılacak" dedi. - SİNOP

YORUMLAR
500
Rize'de Çay Üreticilerinin Tepkisi Sürüyor: 'Emperyalistlerin Uşaklarını Karadeniz'de Boğacağız' Rize'de Çay Üreticilerinin Tepkisi Sürüyor: 'Emperyalistlerin Uşaklarını Karadeniz'de Boğacağız' Çay Üreticileri, AKP'nin Meclis'e Sunduğu Çay Kanun Teklifini Tartışmaya Devam Ediyor Çay Üreticileri, AKP'nin Meclis'e Sunduğu Çay Kanun Teklifini Tartışmaya Devam Ediyor Sinop'ta taşkınların ardından dere ve ırmakların debileri düştü Sinop'ta taşkınların ardından dere ve ırmakların debileri düştü
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivali Düzenlenecek - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement