'Ayçiçeği Atölyesi' Sergiye Hazırlanıyor - Son Dakika

'Ayçiçeği Atölyesi' Sergiye Hazırlanıyor

25.11.2012 17:14
'Ayçiçeği Atölyesi' Sergiye Hazırlanıyor, System.String[]

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) bünyesinde oluşturulan 'Enver Şengül Fotoğraf Atölyesi'nin uzun süredir yürütmekte olduğu 'Ayçiçeği' çalışması sona erdi.

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) bünyesinde oluşturulan 'Enver Şengül Fotoğraf Atölyesi'nin uzun süredir yürütmekte olduğu 'Ayçiçeği' çalışması sona erdi. Atölye fotoğrafçılarının deklanşöründen çıkan fotoğraflar, Aralık ayı içinde açılacak bir sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Atölye sorumlusu Fotoğraf Sanatçısı Enver Şengül, Trakya'nın en önemli simgelerinden biri olan ayçiçeğinin son derece titiz bir çalışma ile fotoğraf projesi olarak ele aldıklarını ve bu güne kadar yapılmamış bir çalışmayı yürüttüklerini söyledi.

Çekiş çalışmasıyla birlikte ayçiçeğinin her yönünü belgelediklerini ifade eden Şengül, çekilen fotoğrafların Aralık ayı içinde bir sergide toplanacağını ve daha sonra da çekilen fotoğrafların kitap olarak basılacağını söyledi.

Genel Koordinatörlüğünü EFOD Başkanı Serdar İyiiz'in yaptığı 'Enver Şengül Fotoğraf Atölyesi'nde 'Ayçiçeği' çalışmasında; Remzi Eskikaplan, Müsebbih Ergin, Canan Çağlar Kaplıca, Nazan Ünsal Tuzkaya, Engin Deniz, Funda Ağaoğulları, Aygün Aykul Dığın, Yılmaz Aynalı, Deniz Özden, Selva Atalan, Esra Süsveren ve Nihan Arapoğlu fotoğraflarıyla katkıda bulundu.

EFOD Başkanı Serdar İyiiz, Edirne'nin sanayi devi Olin'in, projenin sergi açma ve kitap basma sponsorluğunu üstlendiğini kaydetti. Olin'in Edirne'de başta spor ve eğitim olmak üzere birçok alana katkıda bulunduğunu kaydeden İyiiz, Olin Yağ Sanayi A.Ş. yönetimine teşekkürlerini sundu.

(ORA)

25.11.2012 16: 49: 23

TSI

NNNN - EDİRNE

'Ayçiçeği Atölyesi' Sergiye Hazırlanıyor
'Ayçiçeği Atölyesi' Sergiye Hazırlanıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 'Ayçiçeği Atölyesi' Sergiye Hazırlanıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir'den güzel haberler art arda geldi! 16 yaşındaki İnci depremden 17 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldı Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı Depremin dehşetini ortaya çıkaran apartman! Prof. Dr. Oğuz Çelik, 'bomba kat'a dikkat çekti Ermenistan ordusu, kadın askerleri Dağlık Karabağ cephesine gönderdi İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi