Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Aydın Atık Malzemelerden Ilginç Eserler Yapıyor - Son Dakika

Aydın Atık Malzemelerden Ilginç Eserler Yapıyor

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, Belediyenin huzurevinde yaşayan emekli inşaat teknikeri 67 yaşındaki İsmail Ceylan, topladığı atık malzemelerden şehir maketi ve 3 boyutlu tablolar yapıyor.

Aydın Atık Malzemelerden Ilginç Eserler Yapıyor
02.12.2016 - 10:30,

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, Belediyenin huzurevinde yaşayan emekli inşaat teknikeri 67 yaşındaki İsmail Ceylan, topladığı atık malzemelerden şehir maketi ve 3 boyutlu tablolar yapıyor. Kuşadası Belediyesi'nin huzurevinde yaşayan, maket ve üç boyutlu tablolar yapan emekli inşaat teknikeri İsmail Ceylan, kullandığı malzemelerin tümünü atıklardan topluyor. Beş yıldan bu yana huzurevinde kalan Ceylan'ın yaptığı kent maketi, kaldığı Kuşadası Belediyesi Huzurevi'nin girişinde sergileniyor. Üzerinde evler, işyerleri, cadde, sokaklar, tren yolu ve şelaleden akan suların olduğu gölet bulunan, beğeni toplayan şehir maketini 6 aylık bir çalışmayla yaptığını söyleyen Ceylan, "Maket şehirler, evler, tablolar yapmak için, içimde hep bir istek vardı. Bu hayalimi yaklaşık dört yıl önce hayata geçirip, maket yapmaya başladım. Maketlerim ve üç boyutlu tablolarımda kullandığım malzemelerin tümü atık maddeler. Herkes için sıradan ve işe yaramaz olarak görülen bir obje benim için maketimin sokak lambası veya maket restoranın dekoru olabiliyor. Hiç aralıksız üzerinde çalıştığım ve yapımı altı ay süren şehir maketim çok ilgi görüyor" dedi.

"UĞRAŞ OLMAZSA DEPRESYON GELİR"

Ağaç, plastik, kağıt gibi atıklardan yaptığı üç boyutlu tablolarıyla huzurevindeki odasının duvarlarını donatan İsmail Ceylan'ın tek beklentisi ise bu maket ve tabloların kendisine ekonomik olarak geri dönmesi. Huzurevinde sürekli ürettiğini söyleyen Ceylan, "Gidip çalışacak, mesai harcayacak durumda değilim. Ama boş kalmak da istemiyorum. Bu uğraşlar olmazsa depresyona girerim. Maket ve tablolar yaparak yalnızlığı yeniyorum. Odam doldu, daha fazla üretemiyorum. Elimdekileri satabilsem hem ekonomik olarak rahatlarım hem de yeni tablolar için yer açılmış olur" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Aydın Atık Malzemelerden Ilginç Eserler Yapıyor - Son Dakika


Advertisement