Son Dakika Haberleri: Aydın'da 38 Aileye Çam Fıstığı Fidanı Verildi

Aydın'da 38 Aileye Çam Fıstığı Fidanı Verildi

5 ay önce

Aydın'da 2006 yılında yapılan ağaçlandırma projesi kapsamında dikilen 988 çam fıstığı 38 aileye dağıtıldı.

Aydın'da 38 Aileye Çam Fıstığı Fidanı Verildi, System.String[]
Aydın'da 2006 yılında yapılan ağaçlandırma projesi kapsamında dikilen 988 çam fıstığı 38 aileye dağıtıldı.

Gelir Getirici Tür Ağaçlandırmalar Projesi kapsamında Mesutlu Mahallesi'nde çam fıstığı sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, projesi kapsamında 38 aileye sertifika verdi.

Çam fıstıklarının aileler için ek gelir olacağını aktaran Vali Köşger, Aydın Orman İşletme Müdürlüğünün 2006 yılında yaptığı ağaçlandırma çalışmasında bölgeye 988 çam fıstığının dikildiğini söyledi.

Aydın'da 326 bin hektar ormanlık alan olduğunu aktaran Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik ise, "2017 yılı sonu itibariyle 70 köyde bin 600 hektar alanda gelir getirici ağaçlandırma yaptık. Fıstık çamı ağacını yumurta veren tavuğa benzetiyorum. Fıstık çamının çok güzel bir getirisi var, aynı zamanda çok faydalı. 2006 yılında yapılan ağaçlandırma neticesinde 988 adet fıstık çamı diktik. Bugün itibariyle bu çamlar 10 yaşın üzerindedir. Mesutlu Mahallesi'nde yaşayan 38 aileye bu fıstık çamlarını eşit miktarda dağıtımını yaptık." ifadelerini kullandı.

Törene, Efeler Kaymakamı İzzettin Sevgili ve Aydın Orman İşletme Müdürü Yusuf Karartı da katıldı.Habertürk Yazarı Sevilay Yılman "Artık Belli" Deyip Söyledi: AK Parti'nin İstanbul Adayı Binali Yıldırım Türkiye'nin Konuştuğu Olayda DNA Testinin Sonucu Açıklandı

Vatani Görevini Yapan Asker, Nöbet Tuttuğu Kulübede Ölü Bulundu