Son Dakika Haberleri: Aydın'da 6. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı

Aydın'da 6. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı

2 yıl önce

Aydın'da bu yıl altıncısı düzenlenen Aydın Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı'nın açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Aydın'da 6. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı, System.String[]
Aydın'da bu yıl altıncısı düzenlenen Aydın Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı'nın açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

TARİŞ depolarında açılışı gerçekleştirilen fuarda Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, stantları gezdi.

Gazetecilere açıklama yapan Vali Köşger, Aydın'ın birçok tarım ürünün üretiminde Türkiye birincisi olduğunu söyledi.

Bu tarz fuarların çiftçinin teknolojiyle buluşması açısından önemli olduğuna dikkat çeken Köşger, "Bu tür fuarlarımızı geliştirerek daha iyi hale getirmemiz lazım. Mesela bu fuarımızın bir yeri yok. Bir yer temin edilmesi ve fuarların kurumsal hale getirilmesi lazım. O anlamda da çalışmalarımız devam edecek." diye konuştu.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu ise, belediye olarak bu tür fuarlara destek verdiklerini, desteklerinin artarak devam edeceğini ifade etti.

Fuarda stant açan kadın girişimci Semra Ünal da, fuara katılımın oldukça iyi olduğunu, kendi ürünlerini sergileyebilmek adına güzel bir fırsat yakaladıklarını dile getirdi.

Sevil Takuçal, "Burada yöresel ürünlerimizi sergileme fırsatı buluyoruz. Bizim için çok iyi olacağını düşünüyorum. İnşallah müşterilerle buluşacağız." diye konuştu.

Zirai aletler ile gıda ürünlerinin sergilendiği fuar, 18 Şubat tarihine kadar açık olacak.Nasıl Yapıldığını Sadece İki Kişi Biliyor! Günde Bin Tane Üretilip Türkiye'nin Dört Bir Yanına Satılıyor Poşet Formalı Küçük Messi'nin Annesi Konuştu: Her Gün Ölüm Korkusuyla Yaşıyoruz

İstanbul'da Yine Aynı Korku! Balat'ta 4 Katlı Bina Çöktü