Aydın'da balık çiftliği ÇED bilgilendirme toplantısı, tepkiler nedeniyle yapılamadı - Son Dakika

Aydın'da balık çiftliği ÇED bilgilendirme toplantısı, tepkiler nedeniyle yapılamadı

7 gün önce

Aydın'ın Didim ilçesinde yapımı planlanan balık çiftliğinin ÇED süreci halkı bilgilendirme toplantısı bir grubun protestosu nedeniyle yapılamadı.

Aydın'da balık çiftliği ÇED bilgilendirme toplantısı, tepkiler nedeniyle yapılamadı, System.String[]

Aydın'ın Didim ilçesinde yapımı planlanan balık çiftliğinin ÇED süreci halkı bilgilendirme toplantısı bir grubun protestosu nedeniyle yapılamadı.

Didim Arapça-Karacagöl Dalyanı açıklarında özel bir firma tarafından 67 bin 500 metrekare deniz alanında yıllık 2 bin ton su ürünleri yetiştiriciliği tesisinin kurulması için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) halkı bilgilendirme süreci için yetkililer, Akköy Mahallesi'ne geldi.


Toplantı öncesi projeye karşı çıkan bir grup, alanda bir araya geldi.

Aralarında CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İyi Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisinin bulunduğu gruptakiler alkış ve protestolarla raporun okunmasını engelledi.

Grubun engellemesi nedeniyle toplantı yapılamadı, konuyla ilgili tutanak tutuldu.

Belediye Başkanı Deniz Atabay, ilçede yanlış yatırımlara izin vermeyeceklerini belirterek, "Havamızı, suyumuzu, denizimizi kirlettirmeyeceğiz. Kargaşaya mahal vermeyeceğiz. Şirketin görevlileri gelmiş, onlar bizim misafirlerimiz ama geldikleri gibi gidecekler. Kanun ve hukuk çerçevesinde savaşacağız." dedi.

Haber Yayın Tarihi: 16.01.2020 06:38 Kaynak: AASon Dakika

Depremler devam edecek mi? Profesör Mehmet Fatih Altan canlı yayında açıkladı
Karı koca arasına girmesi ona pahalıya patladı Son Dakika: Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüsü önlemi: Wuhan-İstanbul seferleri durduruldu Yeni tip koronovirüsün insanlara ilk yılandan geçmiş olabileceği iddia edildi

Son Dakika Haberleri