Son Dakika Haberleri: Tutuklanan DEAŞ'lı: Allah'a Düşmanlık Yapan Sistemi Reddediyoruz

Tutuklanan DEAŞ'lı: Allah'a Düşmanlık Yapan Sistemi Reddediyoruz

10 ay önce

Aydın'da terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklanan terörist adliye çıkışında "Allah'a karşı düşmanlık yapan bir sistemi reddediyoruz" diye bağırdı.

Aydın'ın Nazilli ilçesinde terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklanan 2 şüpheliden B.G., adliye çıkışında Allah'a karşı düşmanlık yapan bir sistemi reddediyoruz diye bağırdı.

UZUN SÜREDİR TEKNİK TAKİP ALTINDAYDILAR

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Nazilli ilçesinde terör örgütü DEAŞ'e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 2 şüpheli gözaltına alındı. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. D.M. (55) ve B.G. (45), savcılık ifadelerinin ardından sevk edildikleri Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Daha önce adreslerinde arama yapıldığı öğrenilen şüphelilerin uzun süredir teknik takip altında oldukları, telefon konuşmalarında polislerin aleyhinde ifadeler kullandıkları öğrenildi. Ayrıca farklı zamanlarda gözaltına alınan DEAŞ şüphelileri ile irtibatları ve Suriye'ye giriş çıkış yapanlarla ilgili konuşmaları da tespit edildi.

"ALLAH'IN KULU OLDUĞUMUZ İÇİN TUTUKLANDIK"

Tutuklanmalarının ardından adliyeden çıkarılan şüphelilerden B.G., Allah'a karşı düşmanlık yapan bir sistemi reddediyorum. Allah'ın kulu olduğumuz için tutuklandık ifadelerini kullandı. Şüpheli D.M. de Beni çekin beni. Yakışıklı çıksın dedi.
Yoğun Bakıma Kaldırılan Mehmet Ali Erbil'i Ziyaret Eden Sinan Özen: Ciğerlerinde Kanama Var Almanya'ya Gidecek 50 Bin Türk İşçi İçin Kayıtlar Başladı

Suudi Arabistan'dan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Konsoloslukta Çıkan Arbedede Öldü