Son Dakika Haberleri: Tutuklanan DEAŞ'lı: Allah'a Düşmanlık Yapan Sistemi Reddediyoruz

Tutuklanan DEAŞ'lı: Allah'a Düşmanlık Yapan Sistemi Reddediyoruz

17 gün önce

Aydın'da terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklanan terörist adliye çıkışında "Allah'a karşı düşmanlık yapan bir sistemi reddediyoruz" diye bağırdı.

Aydın'ın Nazilli ilçesinde terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklanan 2 şüpheliden B.G., adliye çıkışında Allah'a karşı düşmanlık yapan bir sistemi reddediyoruz diye bağırdı.

UZUN SÜREDİR TEKNİK TAKİP ALTINDAYDILAR

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Nazilli ilçesinde terör örgütü DEAŞ'e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 2 şüpheli gözaltına alındı. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. D.M. (55) ve B.G. (45), savcılık ifadelerinin ardından sevk edildikleri Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Daha önce adreslerinde arama yapıldığı öğrenilen şüphelilerin uzun süredir teknik takip altında oldukları, telefon konuşmalarında polislerin aleyhinde ifadeler kullandıkları öğrenildi. Ayrıca farklı zamanlarda gözaltına alınan DEAŞ şüphelileri ile irtibatları ve Suriye'ye giriş çıkış yapanlarla ilgili konuşmaları da tespit edildi.

"ALLAH'IN KULU OLDUĞUMUZ İÇİN TUTUKLANDIK"

Tutuklanmalarının ardından adliyeden çıkarılan şüphelilerden B.G., Allah'a karşı düşmanlık yapan bir sistemi reddediyorum. Allah'ın kulu olduğumuz için tutuklandık ifadelerini kullandı. Şüpheli D.M. de Beni çekin beni. Yakışıklı çıksın dedi.ABD'den Afrin Operasyonuna İlk Tepki: Müdahil Olmayacağız! Kılıçdaroğlu'ndan Zeytin Dalı Harekatıyla İlgili İlk Açıklama: Allah Yardımcıları Olsun
Türk Jetleri Vurdu, Tanklar Suriye'ye Girdi! İşte Afrin Operasyonundan Tüm Detaylar