Aydın'da Kar Nedeniyle Ulaşıma Kapanan Yollar - Son Dakika

Aydın'da Kar Nedeniyle Ulaşıma Kapanan Yollar

18.01.2012 14:00
Aydın'da Kar Nedeniyle Ulaşıma Kapanan Yollar, System.String[]

Aydın'da kar ve don nedeniyle kapanan köy yollarının büyük kısmının ulaşıma açıldığı bildirildi.

Aydın'da kar ve don nedeniyle kapanan köy yollarının büyük kısmının ulaşıma açıldığı bildirildi.

Aydın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur, gazetecilere yaptığı açıklamada, hafta sonunda yağan kar ve ardından oluşan don nedeniyle bir çok köy yolunun ulaşıma kapandığını, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı iş makineleri ve ekipleri tarafından yol açma çalışmalarının yapıldığını söyledi.

Aktemur, çalışmaların büyük bir kısmının tamamlandığını belirterek,

"Özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı ve ardından oluşan don nedeniyle ulaşımın sağlanamadığı köy yolları, iş makinelerimizin yoğun çabaları sonucu yeniden ulaşıma açıldı. Bununla birlikte son dönemde etkili olan sağanak yağışların neden olduğu heyelan ve sellerle bozulan köy yolları da ulaşıma açıldı" diye konuştu.

Aydın Merkez Konuklu Köyü ve Paşayaylası, Nazilli'nin Yukarı Yakacık, Ovacık, Apak, Çatak ve Kaşıkçılar, Kuyucak'ın Belenova, Taşoluk, Gündoğan, Bozdoğan'ın Tütüncüler, Başalan, Altuntaş, Örtülü, Alhisar, Karacasu'nun Dikmen, Ataköy, Işıklar, Yeniköy, İncirliova'nın Çarıklar, Meşeli, Arzular, İsafakılar, Palamut, Şirindere, Arpaderesi ve Karagözler köyleri ile Buharkent'in Ericek köyü Demirciler Mahallesi yollarının açıldığı kaydedildi.

- AYDIN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aydın'da Kar Nedeniyle Ulaşıma Kapanan Yollar - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Fatih Terim'den yönetime olay sözler: İçerdekilerin arkamdan planlarını bilmiyor değilim Hurdacı, sokak ortasında önce kollarını kesti sonra jileti boğazına dayadı Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek