Aydın'da Katı Atık ve Atık Su Ücretlerine Yapılan Zam - Son Dakika

Aydın'da Katı Atık ve Atık Su Ücretlerine Yapılan Zam

18.01.2012 14:20
Aydın'da Katı Atık ve Atık Su Ücretlerine Yapılan Zam, System.String[]

"Aydın Belediye Meclisi bu ücretin düşürülmesi yada hiç alınmaması yönünde de karar alabilirdi" görüşünü bildirdi.

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın Belediyesi'nin katı atık ve atık su ücretlerine yaptığı zamla ilgili olarak

"Aydın Belediye Meclisi bu ücretin düşürülmesi yada hiç alınmaması yönünde de karar alabilirdi" görüşünü bildirdi.

Erdem, yaptığı yazılı açıklamada, Aydın Belediye Başkanlığı'nın 2012 yılı ocak ayından itibaren su faturalarına yansıtılacak olan, "2012 yılı katı atık ve atık su ücretleri" zammı ile ilgili bir ilan metni hazırlattığını ve bunun vatandaşlara dağıtıldığını belirtti.

Erdem, bu metinde faturalara yansıtılacak ücretlerin Aydın Belediyesi'nin sorumluluğunda olmadığı bilgisinin yer aldığını ifade etti.

Altyapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin Belirlenmesinde Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğin, Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından 27 Ekim 2010 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandığını hatırlatan Erdem, yönetmeliğin amacının "atık su altyapı tesisleri ile evsel katı atık bertaraf tesislerinin kurulması" olduğunu kaydetti.

Erdem açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Aydın Belediyesi'nce yapılan ilanda yönetmelikte belirtilen unsurlar yer almamakla birlikte, Aydın halkını aydınlatıcı bilgilere de yer verilmemiştir. Yine ilgili belediyenin hangi maliyet kalemlerini dikkate aldığı, tarifenin hangi esaslar çerçevesinde belirlediği de muammadır. Halka herhangi bir duyuru yapılmamış ve görüşü alınmadan, sadece faturalara yansıtılacak rakamlar ilan edilmiştir. Aydın Belediye Meclisi'nin kararı ile hayata geçirilen bu tarife AK Parti Hükümetinin bir uygulaması gibi gösterilmek istenmektedir. Oysa Aydın Belediye Meclisi bu ücretin düşürülmesi ya da hiç alınmaması yönünde de karar alabilirdi. Bir süre önce su faturalarına getirilen 3-4 kat artış için de Aydın Belediye Meclisi karar almıştı."

- AYDIN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aydın'da Katı Atık ve Atık Su Ücretlerine Yapılan Zam - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı