Aydın'da korona virüs denetimleri devam ediyor - Son Dakika

Aydın'da korona virüs denetimleri devam ediyor

20.10.2020 16:13
Aydın'da korona virüs denetimleri devam ediyor, System.String[]

Aydın İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan kararlar gereği bir hafta boyunca sürecek olan Korona virüs denetimleri devam ediyor.

Aydın İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan kararlar gereği bir hafta boyunca sürecek olan Korona virüs denetimleri devam ediyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de 9 binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Korona virüse karşı mücadele sürüyor. Salgınla mücadelede gelinen aşamanın Sağlık Bakanlığı ile birlikte değerlendirilmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları üzerine kararlar alınması gerektiğinden Aydın İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanmıştı. Toplantıda 19 Ekim Pazartesi gününden başlamak üzere 1 hafta boyunca her gün belirlenen yerlerde kapsamlı bir şekilde denetim gerçekleştirilmesi kararı alınmıştı. Alınan kararlar gereği dün umuma açık istirahat ve eğlence yerleri başta olmak üzere kafe, restoran gibi yeme içme mekanları, denetlenirken, bugün ise şehir içi ve şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan toplu taşıma araçları ile havalimanı, gar, otogarlar denetlendi.

Denetlemeler kapsamında 21 Ekim Çarşamba günü organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere toplu işçi çalıştırılan fabrika, işletme ve benzeri yerler ile personel servisleri, 22 Ekim Perşembe günü tanılı ya da temaslı olması nedeniyle izolasyona tabi tutulan kişiler, berber, kuaför ve güzellik merkezleri, 23 Ekim Cuma günü AVM'ler, cami ve mescitler, halı sahalar ve spor tesisleri, 24 Ekim Cumartesi günü vatandaşların kalabalık halde bulunabildikleri kamuya açık cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanları ve sahiller, 25 Ekim Pazar günü ise internet kafe, salon ve elektronik oyun yerleri, düğün ve nikah salonları, lunapark ve tematik parklarda Korona virüs denetimi gerçekleştirilecek. - AYDIN

Aydın'da korona virüs denetimleri devam ediyor
Aydın'da korona virüs denetimleri devam ediyor
Aydın'da korona virüs denetimleri devam ediyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Aydın'da korona virüs denetimleri devam ediyor - Son Dakika


Son Dakika

Kırmızı Oda'da rol alan Sema Keçik'in 2 yıl önce kendisinden 25 yaş küçük oyuncuyla aşk yaşaması yeniden gündem oldu Işıkları sökülüp, çeşmesi kırılan 600 yıllık Şahmelek Camii'ni talan edenler geride sadece bir kasket bıraktı Dağlık Karabağ'da hezimete uğrayan Paşinyan, sınırdaki altın madeni için Putin'den yardım istedi Kahramanmaraşlı emekli asker, yaptığı doğal ilaçla koronavirüsten korunuyor Yönetmen yardımcılığını bırakan genç kadın, memleketine dönerek annesiyle ejder meyvesi üretimine başladı Uzun süredir ortalarda görünmeyen Bekir Bozdağ, yanlış paylaşımıyla haber oldu Bir telefonla çıktı, 3 ay sonra tanınmaz halde bulundu! Acılı kardeş, 21 yıl önce öldürülen ağabeyinin katilini arıyor İlginç hırsızlık: Soydukları marketten çelik kasayla birlikte 251 adet çikolata çaldılar