Aydın'da Serinlemek İçin Girdiği Gölette Boğuldu - Son Dakika

Aydın'da Serinlemek İçin Girdiği Gölette Boğuldu

15.07.2018 08:00

Aydın'ın Germencik ilçesinde, komşusuyla balık tutmak için gittiği gölete serinlemek için giren 35 yaşındaki Hüseyin Yeroğlu boğuldu.

Aydın'ın Germencik ilçesinde, komşusuyla balık tutmak için gittiği gölete serinlemek için giren 35 yaşındaki Hüseyin Yeroğlu boğuldu. Olay, dün saat 14.00 sıralarında Hıdırbeyli Mahallesi yakınlarında sulama amaçlı kullanılan Hıdırbeyli Göleti'nde meydana geldi. Komşu olan Hüseyin Yeroğlu, Ahmet Sarıhan ve oğlu Ferit Sarıhan'la birlikte balık tutmak için Hıdırbeyli Göleti'ne geldi. Bir süre balık tuttuktan sonra Hüseyin Yeroğlu ve Ferit Sarıhan serinlemek için gölete girdi. Yeroğlu kıyıdan biraz uzaklaşınca suda batmaya başladı. Yüzme bilmediği öğrenilen Yeroğlu kısa sürede suda gözden kayboldu. Hüseyin'in sulara gömüldüğünü gören Ahmet Sarıhan ve oğlu Ferit Sarıhan durumu jandarma, sağlık ve AFAD ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen ekipler yaptıkları çalışmalara rağmen Yeroğlu'nu bulamadı. Bunun üzerine Aydın'da dalgıç polis ekibi olmadığı için Marmaris'ten dalgıç polis ekibi çağırıldı. Akşam saatlerinde gölete varabilen dalgıçlar yaptığı çalışmada Hüseyin Yeroğlu'nun cesedini bularak sudan çıkardı.

"ONU UYARMIŞTIK" Hüseyin Yeroğlu ile balık tutmak için gölete gelen komşusu Ahmet Sarıhan, "Sabah saat 11.00 sıralarında üç kişi gölete balık tutmaya geldik. Oğlum Ferit ile birlikte Hüseyin de göletin kıyısından yürüyordu. Onları kıyıdan fazla uzaklaşmamaları için uyardım. Bir anda oğlum, Hüseyin'in suya battığını söyleyerek 'Baba yetiş' diye bağırdı. Ben de yüzme bilmiyorum. Yanlarına gelene kadar çoktan suda kaybolmuştu. Büyük şok yaşadım" dedi. 14 yaşındaki Ferit Sarıhan ise, "Göletin kenarındaydık. Ona çok fazla ileriye gitmemesini söyledim. Ama bir anda bana bağırarak gölette elleriyle yardım isteyerek battı. Bende babama haber verdim ama çok geçti" dedi. Oğullarının acı haberini alan anne Mükerrem Yeroğlu(55) ve baba Ethem Yeroğlu(58) ise büyük üzüntü yaşarken, anne Mükerrem Yeroğlu, "Oğlumun başını yediniz, kendi başınızı yeseydiniz. Oğlum oğlum" diye feryat etti. Yeroğlu'nun cenazesi Germencik Devlet Hastanesi'ne oradan da otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.

Aydın'da Serinlemek İçin Girdiği Gölette Boğuldu
Aydın'da Serinlemek İçin Girdiği Gölette Boğuldu
Aydın'da Serinlemek İçin Girdiği Gölette Boğuldu
Aydın'da Serinlemek İçin Girdiği Gölette Boğuldu

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Aydın'da Serinlemek İçin Girdiği Gölette Boğuldu - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Kılıçdaroğlu, Meclis'teki bütçe görüşmelerinde çok sert konuştu: Enflasyon yüzde 21 ise siyaseti bırakırım 18:12 Son Dakika! Kılıçdaroğlu, Meclis'teki bütçe görüşmelerinde çok sert konuştu: Enflasyon yüzde 21 ise siyaseti bırakırım
Son dakika: Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yüzde 30 ila yüzde 35 arasında zam yapıldı 16:53 Son dakika: Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yüzde 30 ila yüzde 35 arasında zam yapıldı AK Parti MKYK Üyesi Abdurrahman Kurt'tan Haberler.com'a özel açıklama: Güneydoğu'da oyları artan parti yok, bize de kızgınlık var 16:08 AK Parti MKYK Üyesi Abdurrahman Kurt'tan Haberler.com'a özel açıklama: Güneydoğu'da oyları artan parti yok, bize de kızgınlık var Melis Sezen'den kendisini taklit eden Tansu Dayan'a yanıt: Kelebek etkisi 14:23 Melis Sezen'den kendisini taklit eden Tansu Dayan'a yanıt: Kelebek etkisi Son Dakika: Erdoğan'dan 12:17 Son Dakika: Erdoğan'dan "Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?" sorusuna cevap: İşçimizi zora sokamayacağız Beşiktaş'tan şaşırtan transfer! Cenk Tosun'la anlaşma sağlandı 12:10 Beşiktaş'tan şaşırtan transfer! Cenk Tosun'la anlaşma sağlandı Sadakatsiz'in yıldızı Melis Sezen'in ödül gecesinde giydiği giysi beğenilmedi! Eğreti duruyor 11:24 Sadakatsiz'in yıldızı Melis Sezen'in ödül gecesinde giydiği giysi beğenilmedi! Eğreti duruyor Dünürlerini öldüren şahıs cezaevinde intihar etti 10:57 Dünürlerini öldüren şahıs cezaevinde intihar etti
Advertisement