Aydın'da Türk Bayrağı Yaktılar - Son Dakika

Aydın'da Türk Bayrağı Yaktılar

16.02.2012 09:57
Aydın'da Türk Bayrağı Yaktılar

Aydın'ın Germencik İlçesi'nde toplanan PKK sempatizanı 10 kişilik bir grup; Türk Bayrağı yaktı, polise taş attı.

Aydın'ın Germencik İlçesi'nde toplanan PKK sempatizanı, 18 yaşından küçük 10 kişilik bir grup, Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin 13'üncü yılında Türk Bayrağı yaktı ve polise taş attı.

Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın 15 Şubat 1999 tarihinde Türkiye'ye getirilişinin 13'üncü yılında, Aydın'ın Germencik İlçesi'ne bağlı Ortaklar Beldesi Belediye Şantiyesi yakınlarında, saat 20.00 sıralarında bazı olaylar çıktı. Örgüt sempatizanı olan 10 kişilik çocuk grubu, Türk Bayrağı yaktı.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen yaklaşık 500 polis, bir TOMA ve bir polis panzeri grubu dağıtmak için gaz bombası ve tazyikli su kullandı. Terör örgütü sempatizanları atılan gaz bombalarını yerden alıp tekrar polise attı.

Çöp kovalarını deviren grup ayrıca, yerden aldıkları taşları da polise fırlattı. Polis ekipleri atılan gaz bombalarından bazılarının rüzgarın etkisiyle geri dönmesi üzerine zor anlar yaşadı. Zaman zaman ara sokaklara kaçıp tekrar geri dönen grup ile pdlis arasında yaklaşık 5 saat kovalamaca yaşandı. terör yandaşı çocuklar daha sonra ara sokaklarda izlerini kaybettirdi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Traktörün ağırlık demirini çaldı jandarmadan kaçamadı Traktörün ağırlık demirini çaldı jandarmadan kaçamadı Nazilli Belediyespor U-19 takımı play-off bileti aldı Nazilli Belediyespor U-19 takımı play-off bileti aldı AK Parti Aydın'da temayül yoklaması başladı AK Parti Aydın'da temayül yoklaması başladı

Son Dakika Güncel Aydın'da Türk Bayrağı Yaktılar - Son Dakika


Advertisement