Son Dakika Haberleri: Aydın-Yağmur Onların Kabusu Oldu

Aydın-Yağmur Onların Kabusu Oldu

14 gün önce

Aydın'ın Efeler ilçesindeki Emirdoğan Çayı çevresinde yaşayan vatandaşlar, yağmur sonrası suyun debisinin artmasıyla karşıya geçmekte güçlük çektiklerini söyleyerek DSİ'den çayın üzerine köprü yapmasını istedi.

Aydın'ın Efeler ilçesindeki Emirdoğan Çayı çevresinde yaşayan vatandaşlar, yağmur sonrası suyun debisinin artmasıyla karşıya geçmekte güçlük çektiklerini söyleyerek DSİ'den çayın üzerine köprü yapmasını istedi.

 Umurlu Mahallesi'nin Emirdoğan Çayı Taş Köprü Mevkii'nde yaşayan vatandaşlar, çayın üzerine köprü yapılmasını istedi. Emirdoğan Çayı'nın sağında ve solunda dağınık vaziyette bulunan yaklaşık 30'a yakın evde yaşayan vatandaşlar, her yağan yağmurda çaydan geçme kabusu yaşadıklarını ifade etti. Mahalle sakinlerinden Hüseyin Bayraktar (26), Emirdoğan Çayı'nın karşısında oturuyoruz. Yağmurlu günlerde Umurlu'ya gitmek için araçlarımızla çaydan geçemiyoruz. Araçlar burada sulara gömülüyor. Defalarca derede kalan araçları başka bir araçla çekerek çıkardık. Buradan geçemeyen araçlar, Taş Köprü eski Yunan köprüsünden dolaşmak zorunda kalıyor. Bu da yaklaşık 1.5 kilometre dolaşmak anlamına geliyor. Ben de 2 Ocak günü DSİ 211 Şube Müdürlüğü'ne dilekçe vererek köprü yapılması talebinde bulundum. Daha önce de birkaç defa başvuruda bulunduk ama ilgilenen olmadı dedi.

Mahalle sakinlerinden Mürüvvet Batur (50), Çocuklarımız okula gidemiyor. Hastamız olduğunda ambulans bile buradan geçemiyor. 1.5 kilometre dolaşarak eve geliyor. Biz burada 40 yıldır ikamet ediyoruz. Buraya köprü yapılmasını istiyoruz. Biz Türk vatandaşı değil miyiz dedi. Eşi Ahmet Batur (53) ise, Karşıya geçmek için kendi imkanlarımızla 8 yıl önce demir bir köprü yaptık. Buradan ancak yaya geçebiliyoruz. Çayın üstüne bir köprü istiyoruz dedi. DSİ 211 Şube Müdürlüğü yetkilileri ise vatandaşlar tarafından dilekçenin dün (salı verildiğini öğrendiklerini, bu konuda Emirdoğan Çayı üzerinde inceleme yapacaklarını köprü yapılması gerekiyorsa yapılabileceğini söyledi.


Öldü Diye Morga Alınan Hasta 3,5 Saat Sonra Dirildi! 10 Gün Yoğun Bakımda Kaldıktan Sonra Hayatını Kaybetti Tugay Kerimoğlu, Boşadığı 25 Yıllık Eşini Sosyal Medyadan Sildi
Kazakistan'da Facia: Otobüs Yandı, 52 Kişi Feci Şekilde Öldü