Aydınlı çiftçilere silajlık soya fasulyesi ve mısır tohumu dağıtıldı - Son Dakika

Aydınlı çiftçilere silajlık soya fasulyesi ve mısır tohumu dağıtıldı

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Aydın'ın 12 ilçesinde önder çiftçilere silajlık soya fasulyesi ve mısır tohumu dağıtıldı.

Aydınlı çiftçilere silajlık soya fasulyesi ve mısır tohumu dağıtıldı, System.String[]

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Aydın'ın 12 ilçesinde önder çiftçilere silajlık soya fasulyesi ve mısır tohumu dağıtıldı.


Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Yem Bitkileri Üretimi ve Geliştirme Projesi kapsamında TİGEM'den temin edilen 12 bin 950 kilogram Silajlık Soya Fasulyesi ve 9 bin 500 kilogram Silajlık Mısır tohumu yüzde 25 çiftçi katkısı olacak şekilde, 12 ilçede İlçe Müdürlüklerince belirlenen önder üreticilere dağıtıldı. Konu hakkında İlçe Müdürlüklerinde görevli personellere İncir Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı düzendi.


Yapılan toplantıda kaliteli kaba yem açığının kapatılması amacıyla, yerli silajlık Yemsoy soya çeşidi ve Ada-9510 silajlık mısır çeşidinin beraber yüzde 30: 70 oranında yetiştirildikten sonra hasat edilip silajının yapılması, yüksek protein ve besin içerikli kaba yem silajı elde edilmesi uygulamaları hakkında bilgi verildi.


Konu hakkında çiftçilere yönelik olarak bilgilendirme toplantılarının yapılmaya devam edeceği öğrenildi. - AYDIN


Son Dakika

Son dakika: Koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan İran ve Irak gümrük kapıları yeniden açıldı Doğu Akdeniz için en kritik viraj! İşte Türkiye'nin petrol yataklarına ulaşma formülü Siyah pirincin rengini gören boya zannedip bakanlığa şikayet ediyor ancak faydaları saymakla bitmiyor Yerli otomobil için Yatırım Teşvik Belgesi alındı 2020'nin ilk 5 ayında Türkiye'de en çok Renault marka otomobil satıldı THY, yolculara hijyen seti vermeye ve uçuşlarda hijyen uzmanı görevlendirmeye başladı Kuyumcular uyardı: İnternetten aldığınız altın sahte çıkabilir Son Dakika: Akaryakıt fiyatlarına 17 ila 25 kuruş indirim geliyor Sert düşüş yaşayan altının gram fiyatı 366 liradan işlem görüyor Otellerdeki mini kulüpler ve kreşler hizmet verecek İBB, "3 katı fiyatına cerrahi maske alındı" iddialarına yanıt verdi: Alınan maskelerin koruma özelliği daha yüksek Borsanın en değerli şirketi 44 milyar 733 milyon lirayla Koç Holding oldu Son Dakika: Toplu taşıma araçları üçte bir oranında ayakta yolcu alabilecek İBB, 1 liralık maskeleri CHP'li isimden 3 kat daha pahalıya aldı Son Dakika: Habur ve Gürbulak sınır kapıları tekrar açılıyor