Ayfer Tunç, Yeşil Peri Gecesi'yle Fransızcada - Son Dakika

Ayfer Tunç, Yeşil Peri Gecesi'yle Fransızcada

24.09.2013 08:27
Ayfer Tunç, Yeşil Peri Gecesi'yle Fransızcada, System.String[]

Türk okurları Ayfer Tunç'un önümüzdeki aylarda yayımlanacak yeni romanını beklerken Fransız okurlar Yeşil Peri Gecesi'ni okumaya başladılar!

Ayfer Tunç'un Yeşil Peri Gecesi isimli romanı Türkçe'den Fransızca'ya yaptığı muhteşem aktarımlarıyla tanınan Ferda Fidan çevirisiyle, Galaade Yayınevi tarafından

Fransızca yayımlandı.

Yurtdışı çeviri hakları Kalem Ajans tarafından temsil edilen Ayfer Tunç'un 2010'da Can Yayınları tarafından yayımlanan ve kısa sürede kültleşen romanı Yeşil Peri Gecesi, güzelliğini sermaye olarak kullanan genç bir kadının düşüş hikâyesi üzerinden hareket edip bütünsel bir sosyal eleştiriye varıyor. Ailenin, toplum ve ülke kavramlarının samimiyeti sorgulayan Tunç, yozlaşma ve çürümeyi oldukça sert ve sarsıcı bir dille anlatıyor. Roman özellikle Ayfer Tunç'un insanı bireysel ve toplumsal düzlemde en ince ayrıntısına kadar gözlemleme ve okura sunma başarısı açısından ilgi çekiyor.

Çeviri hakları şimdiye dek İngiltere, İtalya, Slovenya, Bulgaristan, Hindistan (Hindu, Marathi), Polonya, Mısır, Azerbaycan, İsveç, Malezya, Mısır, Bosna Hersek, Macaristan, Hırvatistan, Romanya, Makedonya, Gürcistan, Arnavutluk ve Sırbistan gibi ülkelerce alınan Ayfer Tunç'un Yeşil Peri Gecesi isimli eseri, 2013'te Tüyap İstanbul Kitap Fuarı'na onur konuğu olacak Çin'deyse gelecek ay basılacak.

Ayfer Tunç, Yeşil Peri Gecesi'yle Fransızcada

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ayfer Tunç, Yeşil Peri Gecesi'yle Fransızcada - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Galatasaraylı taraftarlar, başkanlığa Bahattin Demirbilek'i istiyor Son Dakika: Bugünden itibaren aşılama programının 2. adımına geçilerek huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak Sağlık Bakanı Koca: 830 bin sağlık çalışanımız aşının ilk dozunu oldu Prof. Dr. Durmuş Kaya koronavirüse yenildi Siyaset sosyoloğu Prof. Dr. Nur Vergin evinde ölü bulundu Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı Çukur dizisinde Yamaç'a hayatının dayağını atan maskeli dövüşçünün kimliği ifşa oldu DSÖ'den koronavirüs aşısı açıklaması: Dünya feci bir ahlaki başarısızlığın eşiğinde