Ayhan Bilgen: Bu Postmodern Bir Parti Kapatma Yöntemidir - 1 - Son Dakika

Ayhan Bilgen: Bu Postmodern Bir Parti Kapatma Yöntemidir - 1

10.11.2016 16:58
Ayhan Bilgen: Bu Postmodern Bir Parti Kapatma Yöntemidir - 1, System.String[]

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen 4 Kasım'dan itibaren 441 HDP'linin gözaltına alındığını savunarak "Bu yapılan postmodern bir parti kapatma yöntemidir" dedi.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen 4 Kasım'dan itibaren 441 HDP'linin gözaltına alındığını savunarak "Bu yapılan postmodern bir parti kapatma yöntemidir" dedi.

"İBRETLİK MESAJLAR"

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen TBMM'de basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bilgen Darbe Komisyonunda konuşan eski MİT Müsteşarı Emre Taner'in Oslo ve Habur süreçleriyle ilgili açıklamalarını 'ibretlik mesajlar' diye niteleyerek ortak aklın önemine vurgu yaptı. Bilgen 'Oslo ve Habur için yapılan bu değerlendirmeyi itirafları Dolmabahçe için yapmanın imkanının bulmakta bile zorlanacağız.ö dedi.

"KOBANİ OLAYLARI 8 HAZİRAN 2015'TEN ÖNCE OLDU"

Kobani olaylarında ölenlerle ilgi Meclis'te araştırma komisyonu kurulması için girişimde bulunduklarını anca AK Parti'nin oy çoğunluğuyla bu tekliflerinin kabul edilmediğini anımtasan Ayhan Bilgen tutuklananlara Kobani eylemleriyle ilgili MYK'nın yaptığı çağrının ve sosyal medya mesajının sorulduğunu kaydetti. Bilgen şöyle konuştu:

'Cumhurbaşkanı ısrarlarla '8 Haziran'da 80 milletvekilini aldılar. Onlar halkı sokağa döktü, insanları öldürttüler ' diyor.8 Haziran 2015, 6-8 ekim 2014' den daha sonraya geliyor. Kobani olaylarının tarihi ile ilgili yanlış hatırlıyorsa hafıza problemi var demektir. Kamuoyunu yanıltıyorsa daha vahimdir. Oluşturulan algı yanlıştırö

"BU POSTMODERN BİR PARTİ KAPATMA YÖNTEMİDİR"

Bilgen 4 Kasım'dan itibaren 441 partilinin gözaltına alındığını savunarak şöyle dedi: "4 Kasım'dan sonra şu ana kadar 441' den fazla partilimiz gözaltına alındı. Bir haftayı bile bulmayan süreden bahsediyorum Bu aslında postmodern bir parti kapatma yöntemidir. 15 Temmuz'dan sonra partimizinden 6 bin civarında gözaltı, 2 bin civarında tutuklu var."

"RAKKA VE MUSUL'A GİREMEDİLER B PLANI OLARAK HDP'YE GİRMEYE KARAR VERMİŞLER"

Ayhan Bilgen, RAkka ve Musul'a girme planı yapanların bunu başaramadığı için HDP'ye yönelik operasyon yapıldığını ileri sürerek 'Rakka'ya ve Musul'a girme planı yapanlar bunu ortaya koymadıkları için B planı olarak HDP'ye girmeye karar vermişler. HDP yönetimini işlevsizleştirmeye karar vermişler. Bu bölgedeki savaşın bedelini HDP'ye ödetme girişimidir" ifadelerini kullandı.

"BUNU ANAYASA GÖRÜŞMESİ OLARAK KABUL ETMİYORUZ"

Ayhan Bilgen, Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin görüşmesini kastederek 'Biz bunu bir anayasa görüşmesi olarak kabul etmiyoruz. Bu Haziran döneminde 'Ver Bilal'i al hilali' denemesi yapıldı. Başarılı olmadı. Şimdi de 'Ver idamı al başkanlığı' görüşmeleri yapılıyor. Bunu anayasa yapım yöntemi içerik açısından tartışılmaya gerek görmüyoruz" diye konuştu

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-AYhan Bilgen açıklama

Haber-Kamere: Nursima KESKİN/ ANKARA,

Ayhan Bilgen: Bu Postmodern Bir Parti Kapatma Yöntemidir - 1

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ayhan Bilgen: Bu Postmodern Bir Parti Kapatma Yöntemidir - 1 - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor galibiyetinin ardından şampiyonluk şarkıları söyledi Yaşlı adam, bir yıldır kaldığı otel odasında ölü bulundu Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı