Son Dakika Haberleri: HDP'den Yine Skandal Sözler! Zeytin Dalı İçin "Oyun" Dedi

HDP'den Yine Skandal Sözler! Zeytin Dalı İçin "Oyun" Dedi

7 ay önce

Harekatta üçüncü güne girilirken, HDP sözcüsü Ayhan Bilgen askeri harekatın, Suriye'deki sorunları daha da büyüteceğini söyleyerek Zeytin Dalı için "Oyun" dedi.

Suriye'nin Afrin kentinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda üçüncü güne girilirken, Halkların Demokratik Partisi (HDP) sözcüsü Ayhan Bilgen "Zeytin Dalı" harekatının Suriye'deki sorunları büyüteceğini ve operasyonun Türkiye toplumuna hiçbir faydası olmayacağını ifade etti.

"BAŞKA HESAPLARIN İÇİNDELER"

Bilgen şunları söyledi:

- O dönemde uzatılan eğer bir zeytin dalı ise şimdi yapılan tam da zeytin dalının kırılmasıdır. Türkiye'nin çıkarlarına olan, sorunları konuşarak çözmek midir, diyalogla, diplomasiyle, siyasetle çözmek midir yoksa bombayla, ateşle, ölümle çözeceğini sanmak mıdır?

- Türkiye'nin operasyon yapmasına izin verenler de Türkiye eliyle orada başka hesapların, başka arayışların içindeler

- Ama ne olursa olsun bu oyunu bozmak, bu tehlikeli seyri durdurmak hepimizin, bütün siyasetçilerin görevi. Afrin'e karşı Rusya'ya ne verildi, ne taahhüt edildi? Bunu en azından bilmek istiyoruz"

İZİN VERİLMEMİŞTİ

Geçtiğimiz gün, HDP Diyarbakır il teşkilatından Milletvekili Ziya Pir'in de bulunduğu HDP yetkililerin, Afrin operasyonuna karşı bir açıklama yapmasına emniyet güçleri tarafından izin verilmemişti.

Afrin Operasyonuna HDP'den Skandal Tepki! Teröristleri Kardeş İlan Ettiler
Ezidi Kadın, Kendisini Esir Alıp 1 Yıl Boyunca Tecavüz Eden DEAŞ'lıyla Almanya'da Karşılaştı Cumhurbaşkanlığından Piyasaları Rahatlatacak Açıklama: Ekonomik Darbeyi Savuşturuyoruz

Balyozla iPhone Kırılan Videonun Sonundaki Güldüren Detay